Zapraszamy do studiowania na Wydziale Zarządzania

08-06-2020 r.

Wydział Zarządzania zaprasza chętnych na studia stacjonarne na następujących kierunkach:

Studia I-go stopnia:

Studia II-go stopnia:

Zapraszamy również na studia niestacjonarne na następujących kierunkach:

Studia I-go stopnia:

Studia II-go stopnia:

Informujemy, że rejestracja kandydatów w Systemie Internetowej Rekrutacji (SIR) będzie możliwa od dnia 1 lipca 2020 roku.

Szczegółowy harmonogram poszczególnych etapów postępowania rekrutacyjnego uwzględniający terminy wydania świadectw dojrzałości zostanie opublikowany w czerwcu br.

Bliższe informacje: https://rekrutacja.prz.edu.pl/rekrutacja

Prowadzone na Wydziale kierunki studiów pozwalają w pełni wykorzystać szerokie spektrum zainteresowań naukowych pracowników Wydziału. Kierunki te wpisują się w problematykę badań naukowych prowadzonych na Wydziale Zarządzania, a związanych z zarządzaniem logistyką, zarządzaniem strategicznym, zarządzaniem finansami przedsiębiorstw, zarządzaniem publicznym i NGO, zarządzaniem bezpieczeństwem, zarządzaniem projektami. Działalność naukowa Wydziału Zarządzania rozwija się także dzięki współpracy z krajowymi i zagranicznymi ośrodkami naukowymi.

Na rozwój kształcenia i poziom badań naukowych wpływa również nowoczesna infrastruktura badawcza, którą stanowią wydziałowe laboratoria i ich wyposażenie. Podstawową bazę stanowią laboratoria komputerowe wyposażone w specjalistyczne oprogramowanie oraz laboratoria tematyczne, utworzone w celu realizacji szczegółowych badań: laboratorium symulacji procesów gospodarczych, laboratorium standaryzacji i certyfikacji zawodowej w gospodarce, laboratorium logistyki i zintegrowanych systemów zarządzania, laboratorium nowoczesnych technologii w logistyce, laboratorium badawczo-obliczeniowo-symulacyjne rzeczywistości rozszerzonej, laboratorium jakości i bezpieczeństwa.

W roku 2018 otwarto nowoczesny budynek WZ (usytuowany obok istniejącego już budynku S). Obiekt mieści m.in. salę laboratoryjną, trzy sale ćwiczeń, salę seminaryjno-konferencyjną dla 50 osób, salę seminaryjną dla 14 osób oraz pomieszczenia dziekanatów. Budynek jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W dniu 1 października 2019 r. na Wydziale Zarządzania było 2083 studentów studiów stacjonarnych i 1225 studentów studiów niestacjonarnych.

Wydział Zarządzania funkcjonuje w ramach Politechniki Rzeszowskiej – najstarszej uczelni technicznej w południowo-wschodniej Polsce. Politechnika Rzeszowska:

• to nowoczesny ośrodek naukowy ściśle powiązany z przemysłem,
  • posiada znakomitą i profesjonalną kadrę dydaktyczną,
  • ma bogatą ofertę dydaktyczną,
  • to najstarsza uczelnia w kraju, która kształci pilotów lotnictwa cywilnego,
  • umożliwia kontynuację kształcenia w Szkole Doktorskiej,

Większość budynków dydaktycznych i administracyjnych, domy studenckie, zaplecze sportowe oraz biblioteka są zlokalizowane na terenie Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej, co  ułatwia przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi obiektami.

Studenci mają możliwość udziału w programie wymiany międzynarodowej ERASMUS+, realizowania swoich pasji i zainteresowań w agendach studenckich i licznych Studenckich Kołach Naukowych.

Studenci PRz mogą korzystać z różnorodnych świadczeń. Student może ubiegać się o świadczenia w formie:

1. Stypendium socjalnego.
  2. Stypendium specjalnego dla osób niepełnosprawnych.
  3. Stypendium rektora dla najlepszych studentów.
  4. Stypendium ministra za wybitne osiągnięcia.
  5. Zapomogi.
Powrót do listy aktualności