Gdy w niedzielę 21 października 2018 r. ok. godz. 8.30 za oknami była plucha i wiał zimny wiatr, w budynku S na Wydziale Zarządzania PRz gromadzili się pierwsi absolwenci Wydziału, którzy wybrali się po dyplomy ukończenia studiów. W tym roku ta szczególna uroczystość (zwana potocznie graduacją) odbyła się już po raz dziewiąty.
O godz. 9.30, gdy wszyscy znaleźli się już w auli zapewne przynajmniej część z zebranych ogarnęły: nostalgia, żal i smutek, że studia już za nimi, że skończył się czas kolokwiów, egzaminów, ale zarazem piękny czas wspólnych spotkań z koleżankami i kolegami z grupy i roku.
Gdy rok temu inni absolwenci zasiadali w tej samej auli trudno było uzmysłowić sobie, że tegoroczna graduacja nadejdzie tak szybko. A jednak… Czas gna jak oszalały. Smutne to, ale równocześnie jest to powód do radości, że oto kolejne pokolenie absolwentów Wydziału Zarządzania idzie z dyplomem w świat szukać swego miejsca na ziemi…
115 tegorocznych absolwentów studiów II stopnia na kierunku zarządzanie (studia stacjonarne i niestacjonarne) oraz logistyka (studia stacjonarne i niestacjonarne) odebrało dyplomy ukończenia studiów z rąk dziekana Wydziału Zarządzania dr. hab. inż. Stanisława Gędka, prof. PRz i prorektora ds. kształcenia dra hab. inż. Grzegorza Masłowskiego, prof. PRz.
11 wyróżniającym się absolwentom Wydziału wręczono nagrody specjalne. Osoby te zostały wyróżnione nie tylko za wysoką średnią ocen ze studiów, ale także za wielką aktywność w trakcie pobytu na PRz. Osoby wyróżnione to:
- zarządzanie – studia stacjonarne – mgr Katarzyna Danak, mgr Kamila Jucha, mgr Patrycja Niezgodzka, mgr Aneta Rumianek, mgr Joanna Rydzik, mgr Dorota Tomaszewska;
- zarządzanie – studia niestacjonarne – mgr Katarzyna Zawierucha;
- logistyka – studia stacjonarne – mgr inż. Marietta Bilińska, mgr inż. Kamil Radomski, mgr inż. Michał Borciuch;
- logistyka – studia niestacjonarne – mgr inż. Katarzyna Szal.
Przypomnieć należy, że to właśnie Wydział Zarządzania zapoczątkował inicjatywę graduacji na uczelni. Na graduacji obecne były władze Uczelni: prorektor ds. współpracy międzynarodowej prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. kształcenia dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, prorektor ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką dr hab. inż. Mariusz Oleksy, prof. PRz, władze wydziału z dziekanem na czele. Oprócz Niego byli: prodziekan ds. kształcenia dla kierunków: bezpieczeństwo wewnętrzne, zarządzanie pierwszy i drugi stopień dr hab. Marta Pomykała, prof. PRz oraz prodziekan ds. kształcenia dla kierunków: finanse i rachunkowość, logistyka pierwszy i drugi stopień dr hab. inż. Grzegorz Lew, prof. PRz, prodziekan ds. rozwoju dr Tadeusz Olejarz (który prowadził całość spotkania).
Prorektor Grzegorz Masłowski życzył absolwentom, by w pełni wykorzystali zdobytą wiedzę i by nie zapominali o Politechnice. Dziekan WZ Stanisław Gędek rozdarty był pomiędzy dwoma uczuciami: żalu i radości. Żalu, że znów żegnamy naszych wychowanków, a radości, bo – jak mówił – widać, że wysiłki wykładowców nie poszły na marne i tyle osób ukończyło w tym roku studia.
W trakcie spotkania absolwenci złożyli ślubowanie potwierdzając, że będą zawsze strzec dobrego imienia Politechniki i że będą wykorzystywać zdobytą wiedzę w swym codziennym życiu.
Przedstawiciel promotorów dr hab. Marcin Jurgilewicz, prof. PRz słusznie podkreślał, że funkcja opiekuna seminarzystów jest wyjątkowa, gdyż między naukowcem a studentem tworzy się fantastyczna i niepowtarzalna więź. Apelował też do absolwentów, by ci nie zapominali o zdobytych informacjach i by nie zapominali o uczelni.
Mgr inż. Kacper Moczarny – przedstawiciel absolwentów – złożył m.in. ukłony w stronę władz uczelni i wydziału za ich trud. Wspomniał, że czas beztroskich dni skończył się i teraz z bagażem wiedzy trzeba ruszyć w dalszą drogę. Sukcesem nazwał dzień graduacji, bo udało się przecież ukończyć studia. Zaapelował, by uczczono minutą ciszy pamięć zmarłego niedawno studenta Krzysztofa Majewskiego – kolegi wielu tegorocznych absolwentów.
W części artystycznej wystąpiła Katarzyna Mazur (ubiegłoroczna absolwentka PRz, obecna studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która śpiewając nastrojowe piosenki wprowadziła słuchaczy w trans i zadumę. Po niej wystąpili przedstawiciele Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Połoniny” dając pokaz swych umiejętności wokalnych i gry na instrumentach.
A potem nastał już tylko czas fotografii, fotografii i jeszcze raz fotografii…