Strona: Wykłady w ramach Programu Edukacyjnego Nowoczesne Zarządzanie Biznesem / Wydział Zarządzania

Wykłady w ramach Programu Edukacyjnego Nowoczesne Zarządzanie Biznesem

2022-01-20
, red.  Mirosław Sołtysiak
Grafika przedstawia dwa zdjęcia z wykładów i loga partnerów, graf. I. Oleniuch

W dniach 17. i 20. stycznia 2022 r. na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej odbyły się wykłady pt. „Korzystanie z informacji gospodarczej przewagą konkurencyjną firm”. Spotkania zostały zrealizowane w ramach współpracy Wydziału Zarządzania z Programem Edukacyjnym Nowoczesne Zarządzanie Biznesem (NZB). Wykłady przeprowadził Krzysztof Ostafiński, dyrektor Programu NZB.

O programie

Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem powstał w 2009 r. z inicjatywy Związku Banków Polskich oraz Biura Informacji Kredytowej i obecnie jest realizowany w ponad 120 polskich uczelniach. Jego celami są łączenie doświadczeń dydaktycznych i naukowych z wiedzą praktyczną oraz przygotowanie studentów do wykorzystania zdobytej wiedzy w przyszłej praktyce zawodowej.

Wykłady są częścią modułu tematycznego „Zarządzanie ryzykiem finansowym w biznesie i życiu osobistym”, który jest realizowany we współpracy Związku Banków Polskich, Biura Informacji Kredytowej oraz Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor.

Moduł składa się z 4 wykładów poświęconych m.in. zapleczu informacyjnemu sektora bankowego, znaczeniu wymiany informacji gospodarczych dla konsumentów i przedsiębiorców, zakresowi informacji gromadzonych przez banki  na temat konsumentów i przedsiębiorców oraz temu, w jaki sposób każdy konsument może sprawdzić informacje na swój temat.

Tematyka wykładów

W trakcie styczniowych spotkań studenci otrzymali informacje i odpowiedzi na następujące pytania:

• Czym jest informacja gospodarcza i jak weryfikować wiarygodność kontrahentów?
  • Czym różnią się Biura Informacji Gospodarczych od Biur Informacji Kredytowej?
  • W jaki sposób funkcjonuje Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor?
  • W jaki sposób sektor bankowy weryfikuje wiarygodność przedsiębiorców i konsumentów?
  • Jakie warunki należy spełnić, aby sprawdzić kontrahenta i wpisać dłużnika do Rejestru Dłużników?
  • Co zrobić, aby nie stać się ofiarą oszustwa w przypadku utraty dokumentów tożsamości?
  • Jak wykorzystać platformę Score Hunter do nauki budowania wiarygodności finansowej?
  • Jak budować wiarygodność finansową?
  • Jak pobierać raporty, w tym raporty o sobie?

Więcej informacji

Koordynatorem Programu NZB na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej jest dr inż. Mirosław Sołtysiak z Zakładu Finansów, Bankowości i Rachunkowości WZ.

Więcej o Programie NZB można przeczytać na jego stronie www oraz na stronie na facebooku.