Politechnika Rzeszowska podpisała porozumienie o współpracy edukacyjnej, kulturalnej i środowiskowej z Akademią Sztuki Wojennej w Warszawie. Sygnatariuszami byli z upoważnienia rektora Politechniki Rzeszowskiej prof. dr. hab. inż. Piotra Koszelnika dziekan Wydziału Zarządzania dr hab. Beata Zatwarnicka-Madura, prof. PRz i z upoważnienia rektora komendanta Akademii Sztuki Wojennej gen. bryg. dr. Roberta Kosowskiego płk. prof. dr hab. inż. Tomasz Jałowiec.
Uczestnicy
W spotkaniu udział wzięli dziekan Wydziału Zarządzania i Dowodzenia płk. prof. dr hab. inż. Tomasz Jałowiec, prodziekan ds. naukowych Wydziału Zarządzania i Dowodzenia dr hab. Justyna Lipińska, prof. dr hab. inż. Stanisław Sirko z Instytutu Zarządzania, dr hab. inż. Telesfor Markiewicz z Instytutu Zarządzania Lotnictwem Cywilnym, dr inż. Mariusz Fornal z Instytutu Logistyki oraz dziekan Wydziału Zarządzania dr hab. Beata Zatwarnicka-Madura, prof. PRz, wraz z prodziekanem ds. kształcenia dr. inż. Pawłem Dobrzańskim.
Założenia współpracy
Porozumienie zakłada współpracę obu uczelni w dziedzinie organizacji i prowadzenia działalności dydaktyczno-wychowawczej oraz działalności naukowo-badawczej w obszarze nauk humanistycznych i społecznych. W zakresie działalności dydaktyczno-wychowawczej współpraca będzie obejmowała wymianę doświadczeń przy opracowywaniu i weryfikowaniu wybranych programów kształcenia, szczególnie w zakresie nowych kierunków realizowanych na obu uczelniach oraz wymianę doświadczeń kadry akademickiej. W przypadku działalności naukowo-badawczej przewiduje się prowadzenie wspólnych projektów badawczych oraz organizację konferencji i seminariów z zakresu dziedziny nauk humanistycznych i społecznych. Umowa zakłada również wymianę studentów w ramach realizowanych wspólnie programów i projektów oraz tworzenie warunków do współpracy studenckich kół naukowych.
W trakcie wizyty na Akademii Sztuki Wojennej przedstawiciele Politechniki Rzeszowskiej zwiedzili uczelnię oraz zostali zapoznani z jej historią przez kustosza w Sali Tradycji Akademii Sztuki Wojennej, w której znajdują się eksponaty związane z historią uczelni.