Strona: V Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” / Wydział Zarządzania

2020-08-31

W dniach 12-13 października 2020 r. na Politechnice Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza odbędzie się V Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”. Organizatorem Konferencji jest Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza we współpracy z Politechniką Rzeszowską im. I. Łukasiewicza. Współorganizatorami są: Zakład Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza oraz Studenckie Koło Naukowe „Eurointegracja”.

Celem Konferencji jest wniesienie wkładu w dyskusję naukową i ekspercką dotyczącą polityki energetycznej, bezpieczeństwa energetycznego oraz szeroko pojętego sektora energii.

Udział w Konferencji potwierdzili: www.instytutpe.pl/konferencja2020/prelegenci-2020.

Dbając o wysoki poziom bezpieczeństwa uczestników Konferencji, organizatorzy podpisali umowę o współpracę z firmą DFE Security, która zabezpieczy obiekt gdzie odbywać się będzie wydarzenie poprzez zastosowanie: czytników pomiaru temperatury, systemu liczenia osób (3D) z zastosowaniem bezdotykowej automatyzacji, kodów QR. Ponadto przy wejściu do budynku konieczna będzie obowiązkowa dezynfekcja dłoni, zaś środki i urządzenia tego typu będą również znajdować się przed wejściem do auli, sali cateringowej oraz toalet. Każdy uczestnik wydarzenia otrzyma osłonę w postaci maseczki. Organizatorzy Konferencji wypracowują także formułę bezpiecznego serwowania posiłków oraz organizacji przerw kawowych, a także bankietu z firmami odpowiedzialnymi za gastronomię. Przewiduje się również ozonowanie dokumentów, a także obowiązkowe noszenie okrycia twarzy.

Osoby zainteresowane udziałem biernym w Konferencji będą miały taką możliwość, poprzez oglądanie wydarzenia online na stronie internetowej V Konferencji, z możliwością zadawania pytań do uczestników paneli plenarnych i tematycznych. Organizatorzy posiadają doświadczenie w tym zakresie, gdyż od 4 lat Konferencja jest transmitowana online. Poprzednie edycje oglądało ponad 13 tys. internautów.

Partnerzy Główni: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. | OGP GAZ-SYSTEM S.A. |
PKN Orlen S.A. |

Srebrni Partnerzy: Województwo Podkarpackie, Polskie Sieci Elektroenergetyczne, MPWiK Rzeszów
ML-SYSTEM, Polska Spółka Gazownictwa, Towarowa Giełda Energii, PERN

Brązowi Partnerzy: Gas-Trading S.A., Asseco PolandFundacja Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce, Inżynieria Rzeszów S.A., DFE SECURITY

Patronat honorowy: Prezes Rady Ministrów, Minister Klimatu, Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Cyfryzacji, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki,  Prezes Głównego Urzędu Statystycznego, Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Narodowa Agencja Poszanowania Energii,  Przewodniczący Komisji Gospodarki i Rozwoju Sejmu RP, Parlamentarny Zespół Energii i Klimatu, Komisja do Spraw Energii i Skarbu Państwa, Dyrektor Central Europe Energy Partners, Komisja Cyfryzacji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej, Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Rektor Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

Patronat medialny udzieliły: Polska Agencja Prasowa Biznes, Interia, TVP Info, TVP3 Rzeszów, Biomasa, BiznesAlert.pl, Centrum Informacji Rynku Energii (cire.pl),  Cng-Lng.pl, Energetyka24, Energetyka, Gazeta Codzienna Nowiny, Gazeta Politechniki, GospodarkaPodkarpacka.pl, Mój Rzeszów, Napędy i Sterowanie, Nowa Energia, Nowiny24, Polskie Radio Rzeszów, Radio Via, Smart-Grids.pl, The Warsaw Institute Review, Trendywenergetyce.pl, Wiadomości Naftowe i Gazownicze, Wydawnictwo Seidel-Przywecki, WysokieNapiecie.pl, Grupa medialna Info, RzeszównaŻywo.pl, Radio Centrum, Miesięcznik Instal, green-news.pl, Euractiv.pl, Biznes i Styl, GlobEnergia, Energia i Recykling, Portal Morski, Ochrona i Bezpieczeństwo, gospodarkamorska.pl

Czasopisma naukowe współpracujące z organizatorami Konferencji: "Rocznik Instytutu Europy Środkowo-Wschodniej" (70 punktów), "Polish Journal of Environmental Studies" (40 punktów), „Journal of Entrepreneurship, Management and Innovation” (20 punktów), "Sprawy międzynarodowe" (20 punktów), "Polityka energetyczna" (20 punktów), "Przegląd Europejski" (20 punktów), "Eastern Review" (20 punktów), "Polityka i Społeczeństwo" (20 punktów), "Rocznik Bezpieczeństwa Międzynarodowego" (20 punktów), Miesięcznik "Instal" (20 punktów), "Studia i Materiały (20 punktów), "Zeszyty Naukowe Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk(5 punktów), "Problemy Jakości" (5 punktów), "Zarządzanie Innowacyjne w Gospodarce i Biznesie" (5 punktów), "Czasopismo Inżynierii Lądowej, Środowiska i Architektury" (5 punktów), "Modern Management Review" (5 punktów), "Energy Policy Studies".

Szczegółowe informacje i aktualności dotyczące V Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne filary i perspektywa rozwoju znajdują się na stronie internetowej: www.instytutpe.pl/konferencja2020

loga_partnerzy_sierpien_2020.jpg