Strona: Transmisja online V Konferencji Naukowej "Bezpieczeństwo Energetyczne - filary i perspektywa rozwoju" / Wydział Zarządzania

2020-10-12

Zachęcamy do oglądania na żywo V Konferencji Naukowej "Bezpieczeństwo Energetyczne - filary i perspektywa rozwoju", która odbędzie się w dniach 12-13 października 2020 r. na Politechnice Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza.

Konferencja organizowana jest przez Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza oraz Zakład Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym "Eurointegracja". W poprzednich czterech edycjach Konferencji wzięło udział 760 uczestników (reprezentujących 43 ośrodków naukowych), 3450 studentów oraz blisko 13000 internautów. Wśród uczestników gościliśmy 31 przedstawicieli administracji publicznej, a także 90 reprezentantów spółek energetycznych.

W tegorocznej edycji Konferencji podczas dyskusji plenarnych podjęte zostaną tematy z zakresu: zastosowań wodoru w sektorze energii, bezpieczeństwa energetycznego wobec transformacji tego sektora oraz występujących w nim zagrożeń, morskiej energetyki wiatrowej oraz innowacji w sektorze energii, w tym wykorzystania sztucznej inteligencji.

Podczas paneli tematycznych będą poruszane tematy dotyczące: strategicznych surowców energetycznych, elektromobilności, geopolityki dostaw gazu ziemnego, wodoru jako paliwa przyszłości, przemysłu 4.0 w sektorze energii, bezpieczeństwa energetycznego, odnawialnych źródeł energii czy efektywności energetycznej.

Szczegółowy program Konferencji dostępny jest na stronie: https://www.instytutpe.pl/konferencja2020/program-konferencji-2020/

Transmisja online:

12.10.2020 roku (poniedziałek)

13.10.2020 roku (wtorek)

Wśród blisko 130 prelegentów, którzy potwierdzili swój udział w V Konferencji, obecni będą m.in.:

• Ireneusz Zyska – Wiceminister Klimatu, Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii,
  • Sławomir Sieradzki - dyrektor Pionu Rozwoju Rynku Gazu w GAZ-SYSTEM
  • Zbigniew Gryglas – Pełnomocnik Rządu ds. Morskiej Energetyki Wiatrowej,
  • Remigiusz Żuchowski – Kancelaria Prezesa Rady Ministrów RP,
  • Józef Węgrecki – Wiceprezes PKN ORLEN,
  • Monika Morawiecka – Prezes Zarządu PGE Baltica,
  • prof. Leszek Jesień - Dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej PSE,
  • Jarosław Dybowski – Dyrektor Wykonawczy ds. Energetyki PKN ORLEN,
  • dr hab. inż. Jakub Kupecki, prof. IEn – Instytut Energetyki,
  • Piotr Woźniak – b. Prezes PGNiG (2016-2020),
  • Włodzimierz Hrymniak – Polski Fundusz Rozwoju,
  • Paweł Turowski – Biuro Bezpieczeństwa Narodowego,
  • Dominik Jankowski – Kierownik Wydziału Politycznego Stałe Przedstawicielstwo RP przy NATO,
  • Tomoho Umeda – Przewodniczący Komitetu Technologii Wodorowych Krajowej Izby Gospodarczej,
  • Maciej Kołaczkowski – World Economic Forum,
  • Agata Łoskot–Strachota – Ośrodek Studiów Wschodnich,
  • dr inż. Witold Skomra – Wydział Ochrony Infrastruktury Krytycznej, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa,
  • Sławomir Żygowski – Prezes General Electric Power,
  • Mariusz Witoński – Prezes Polskiego Towarzystwa Morskiej Energetyki Wiatrowej,
  • Dawid Cycoń – Prezes ML System,
  • Bartosz Sokoliński – Dyrektor Zarządzający ds. Innowacji i Technologii w Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.,
  • Robert Kwiatkowski – Z-ca Dyrektora Departamentu Rozwoju Polska Spółka Gazownicza,
  • dr Damian Szlachter – Centrum Antyterrorystyczne ABW,
  • dr Marcin Sienkiewicz – Wicedyrektor Biura Strategii i Projektów ds. Gazu Towarowa Giełda Energii,
  • Marcin Jastrzębski – Prezes Veramo S.A.,
  • Tomasz Grudziński – Dyrektor Departamentu Ochrony Informacji i Obiektów Polskiej Spółki Gazownictwa,
  • dr inż. Marek Grabowy – Dyrektor CEREL,
  • mjr rez. dr inż. Jarosław Stelmach – Safety Project,
  • ppłk rez. dr inż. Marcin Lipka – Kierownik Wydziału Ochrony Technicznej w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych S.A.,
  • Włodzimierz Pomierny – Agencja Rozwoju Przemysłu,
  • Kamil Basaj – Fundacja INFO OPS Polska.

Zwracając uwagę na obecną sytuację epidemiologiczną, organizatorzy przygotowali pełne wsparcie dla uczestników online. Ponadto dla dziennikarzy umożliwiono zdalne przeprowadzenie wywiadów z prelegentami, również biorącymi udział w formie tradycyjnej, poprzez platformę Zoom, gdzie stworzono wirtualne Media Roomy.

Partnerami Konferencji zostali:

Główni Partnerzy: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., OGP GAZ-SYSTEM S.A., PKN ORLEN S.A., PGNiG SA, ARP S.A.

Srebrni Partnerzy: Województwo Podkarpackie, Polskie Sieci Elektroenergetyczne, MPWiK Rzeszów, ML-SYSTEM, Polska Spółka Gazownictwa, Towarowa Giełda Energii, PERN

Brązowi Partnerzy: Gas-Trading S.A., Asseco Poland, Fundacja Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce, Inżynieria Rzeszów S.A., DFE Security, ControlTec

Powrót do archiwum aktualności