Strona: Telekonferencja z Karshi Engineering Economics Institute / Wydział Zarządzania

Telekonferencja z Karshi Engineering Economics Institute

2022-05-21
, red.  Jacek Strojny, Iwona Oleniuch, fot. Arkadiusz Surowiec
Od lewej: mgr Monika Stanisz, prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp, dr hab. Jacek Strojny, prof. PRz i dr hab. Beata Zatwarnicka-Madura, prof. PRz, fot. Arkadiusz Surowiec

O tym, że internacjonalizacja uczelni to rzecz konieczna, a nawet priorytetowa, nikogo już przekonywać nie trzeba. Postęp to warunek sine qua non bycia na rynku (także w obszarze nauki i edukacji), a innowacje dzieją się współcześnie w przestrzeni już nie krajowej, a globalnej. W ostatnich latach w sposób oczywisty więc, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, w tym także Wydział Zarządzania, intensyfikują wysiłki w tym zakresie. Wymierne efekty widać już w rankingach światowych, w których nasza uczelnia nie tylko jest dostrzegana, ale poprawia swoją pozycję (np. w niedawno opublikowanym Times Higher Education).

Potencjał współpracy z Karshi Engineering Economics Institute

Wydział Zarządzania PRz wykorzystuje każdą możliwość aby rozwijać współpracę międzynarodową. W dniu 20 maja 2022 r. dr hab. inż. Jacek Strojny, prof. PRz zorganizował telekonferencję przedstawicieli władz Politechniki Rzeszowskiej i naszego wydziału z przedstawicielami Karshi Engineering Economics Institute z Uzbekistanu. Spotkanie było poświęcone identyfikacji potencjalnych obszarów współpracy. Zwrócono uwagę na dwa główne kierunki – dydaktykę (w tym wymianę studentów i nauczycieli) oraz działalność badawczo-rozwojową.

Profil kształcenia w Karshi Engineering Economics Institute

Karshi Engineering Economics Institute to uniwersytet utworzony w 1995 r. w Uzbekistanie. W ramach organizacji działa 7 wydziałów, z obszarów badawczych dotyczących: elektroniki i automatyki, inżynierii technicznej, energetyki, technologii inżynieryjnych, źródeł paliw, geologii i górnictwa oraz ekonomii. Na studiach pierwszego i drugiego stopnia kształci się ponad 14 tysięcy studentów. Uniwersytet współpracuje z uczelniami wyższymi z 25 krajów, w tym z Polski.

Uczestnicy telekonferencji

W spotkaniu uczestniczyli prorektor PRz ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem – prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp, dziekan Wydziału Zarządzania – dr hab. Beata Zatwarnicka-Madura, prof. PRz, kierownik Zakładu Zarządzania Projektami i Polityki Bezpieczeństwa – dr hab. Jacek Strojny, prof. PRz oraz mgr Monika Stanisz z Działu Współpracy Międzynarodowej PRz.