Strona: Szkolenie praktyczne Koła Strzeleckiego PRz "Kaliber" / Wydział Zarządzania

Szkolenie praktyczne Koła Strzeleckiego PRz "Kaliber"

2022-06-22
, red.  Iwona Oleniuch
Studenci z tarczami po strzelaniu, zdjęcie udostępnione przez uczestników
W dniu 18 czerwca 2022 r. odbyło się praktyczne szkolenie studentów należących do Koła Strzeleckiego Politechniki Rzeszowskiej "KALIBER" działającego przy Wydziale Zarządzania PRz.

Spotkanie na strzelnicy

Uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na strzelnicy myśliwskiej w Borze, a niektórzy po raz pierwszy sięgnąć po broń i w praktyce sprawdzić wiedzę pozyskaną podczas zajęć z teorii.
Po instruktażu z zakresu bezpieczeństwa, obycia z bronią oraz przebywania na strzelnicy, studenci zostali podzieleni na cztery grupy. Każdy z uczestników wyjazdu mógł oddać strzały z trzech rodzajów broni:
Chętni mogli dokupić amunicji i kontynuować zajęcia z instruktorami. Na pamiątkę każdy z uczestników otrzymał swoją tarczę z zakreślonymi trafieniami, tak by przy kolejnym szkoleniu, w kolejnym roku akademickim, móc ocenić progres swoich umiejętności.

Dodatkowe informacje

Studenci pragną podziękować opiekunom koła - ppłk dr inż. Markowi Barciowi, dr hab. Marlenie Lorek, prof. PRz i dr Jolancie Puacz-Olszewskiej - za zorganizowanie wyjazdu oraz za zadbanie nie tylko o merytoryczną część spotkania, ale także o możliwość integracji studentów z różnych wydziałów i pracowników uczelni podczas wspólnego grilla po zajęciach praktycznych.
Jednocześnie studenci i opiekunowie koła pragną zaprosić w szeregi organizacji kolejne chętne osoby. Następny wyjazd praktyczny zaplanowano na jesień roku akademickiego 2022/2023. Do zobaczenia w przyszłym semestrze!