Strona: Studenci Katarzyna Szpiech i Maciej Ozimek wyróżnieni w międzynarodowym konkursie / Wydział Zarządzania

2020-12-01
, red.  Weronika Świeca

W dniach 24–25 listopada 2020 r. odbyła się XV edycja "International Student Seminar on Management and Financial Issues" – tradycyjne spotkanie studentów Politechniki Rzeszowskiej Wydziału Zarządzania oraz Uniwersytetu Śląskiego w Opawie, Wyższej Szkoły Biznesu w Karwinie. W tym roku różniła się ona od poprzednich, ponieważ odbywała się w formie online na platformie Microsoft Teams. Wyniki prowadzonych badań przedstawili studenci m.in. z: Czech, Indii, Słowacji i Polski.

Wydarzenie było organizowane w ramach the ISIP university project “Sharing research activities of SU OPF students in an international environment”. Koordynatorem merytorycznym i głównym moderatorem jubileuszowej edycji był dr Michal Stoklasa. Wydarzenie odbyło się przy wsparciu działów współpracy międzynarodowej obu uczelni.

29 uczestników wzięło udział w rywalizacji o nagrody nie tylko naukowe, ale także finansowe. W tym gronie liczną grupę stanowili przedstawiciele Studenckiego Koła Naukowego Młodych Ekonomistów z Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Komisja oceniająca wystąpienia studentów wyłoniła 10 najlepszych prelegentów. Aż 6 spośród nich reprezentowało Studenckie Koło Naukowe Młodych Ekonomistów. W grupie najlepszych prezentacji znalazły się te należące do Weroniki Świecy, Klaudii Walanus, Macieja Ozimka, Katarzyny Szpiech, Wojtka Sajdaka, Andrzeja Siudy i Krzysztofa Strzępka.

Pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Szpiech. Przygotowała ona prezentację pod tytułem „How to take control of your money?”. W swoim wystąpieniu poruszyła niezwykle istotne kwestie (zwłaszcza w dobie pandemii COVID-19). Dotyczyły one zarządzania budżetem domowym. Szczególne zainteresowanie uczestników wywołały zaprezentowane rozwiązania merytoryczne oraz technologiczne wspierające i optymalizujące cały proces.

Trzecie miejsce zajął Maciej Ozimek, który wyniki badań dotyczyły pytania badawczego ujętego jako: „How electromobility is shaping the future of public and private transit”.

Ogromne podziękowania za olbrzymie zaangażowanie i wsparcie merytoryczne, językowe oraz organizacyjne należą się dr Marzenie Hajduk-Stelmachowicz  – opiekunowi Studenckiego Koła Naukowego Młodych Ekonomistów działającego na Wydziale Zarządzania PRz. Studenci dziękują również dr. inż. Pawłowi Perzowi, który wspiera ich na forum międzynarodowym. Swe podziękowania studenci z Koła składają także prorektorowi PRz ds. studenckichprof. dr. hab. Grzegorzowi Ostaszowi, Pani dziekan Wydziału Zarządzania – dr hab. Beacie Zatwarnickiej-Madurze, prof. PRz oraz kierownikowi Zakładu Ekonomii WZ – dr. hab. inż. Stanisławowi Gędkowi, prof. PRz.

Więcej informacji na temat tego wydarzenia (wraz z fotorelacją) można znaleźć na stronie Silesian University in Opava School of Business Administration in Karvina: https://www.slu.cz/opf/en/aktuality/15/427.