Strona: Standardowa edukacja zapewni przeżycie, ale... / Wydział Zarządzania

Standardowa edukacja zapewni przeżycie, ale...

2019-06-30
, red.  Piotr Cyrek/fot. Arkadiusz Surowiec

Upały w niedzielę 30 czerwca 2019 r. nie przeszkodziły w przeprowadzeniu egzaminów końcowych dla blisko 30 studentów I edycji studiów podyplomowych „Rachunkowość i finanse”, które były prowadzone przez Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza wspólnie z Państwową Wyższą Szkołą Techniczno-Ekonomiczną im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu.

Zasadniczym celem studiów podyplomowych „Rachunkowość i finanse” było przekazanie praktycznej wiedzy, jaka jest konieczna do samodzielnego prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz doskonalenie i poszerzanie u słuchaczy umiejętności wykorzystania rachunkowości i finansów w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Osoby, które postanowiły uczestniczyć w tych studiach podyplomowych poznawały m.in. sposoby opisu stanu majątkowego i sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, a także zasady finansowania jego działalności bieżącej i rozwojowej. Znalazły się również zajęcia, w trakcie których omawiano zasady analizy i oceny działalności przedsiębiorstwa i jej wykorzystania przy podejmowaniu istotnych decyzji gospodarczych.

W egzaminie uczestniczyli: dr Tatiana Kożak-Siara, dyrektor Instytutu Ekonomii i Zarządzania PWSTE, dr hab. inż. Grzegorz Lew, prof. PRz, dr hab. Krzysztof Prendecki, prof. PRz, dr Marek Uryniak (PWSTE).

Prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, kierownik Centrum Studiów Podyplomowych WZ PRz, żegnając absolwentów studiów życzył im wielu sukcesów w pracy. Mówił, że w dzisiejszych czasach – czasach społeczeństwa informacyjnego, korzystającego ze wszystkich dostępnych sposobów poszerzania wiedzy tylko nieustanna nauka może być szansą osiągania sukcesów zawodowych. G. Ostasz wspomniał m.in. słowa Jima Rohna, mówiącego, że standardowa edukacja zapewni przeżycie. Samokształcenie – fortunę oraz Arie de Gausa, który uważał, że zdolność uczenia się szybciej od konkurencji może być jedyną długotrwałą przewagą, jaką nad nimi posiadamy. Na zakończenie swej wypowiedzi dodał jeszcze – za Benjaminem Franklinem: geniusz bez edukacji jest jak srebro leżące w kopalni!

Dr Tatiana Kożak-Siara życząc absolwentom dobrego wykorzystania nabytej wiedzy w pracy zawodowej gratulowała im włożonego wysiłku w poszerzenie swej wiedzy.