Program „Staże Prezesa NBP” jest cyklicznie organizowany przez Narodowy Bank Polski. Właśnie rozpoczyna się jego kolejna edycja.
Cele Programu
- Przygotowanie najzdolniejszych absolwentów uczelni wyższych do podjęcia pracy.
- Umożliwienie uczestnikom stażu wszechstronnego rozwoju zawodowego w zakresie bankowości centralnej.
- Możliwość zdobycia cennych doświadczeń zawodowych.
- Upowszechnianie wiedzy na temat struktury i działalności Narodowego Banku Polskiego.
Warunki rekrutacji
Uczestnikiem Programu może być każda osoba fizyczna, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, która ukończyła studia wyższe drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie (preferowane kierunki: ekonomia, finanse, bankowość, rachunkowość i pokrewne) z zastrzeżeniem, że tytuł magistra uzyskała nie wcześniej niż w dniu 1 stycznia 2020 r.
Warunkiem udziału w Programie jest złożenie aplikacji w formie elektronicznej za pośrednictwem formularza aplikacyjnego dostępnego na stronie www.nbp.pl.
Kryteria oceny kandydatów
Proces rekrutacji składa się z trzech etapów, a w postępowaniu rekrutacyjnym kandydaci oceniani są według następujących kryteriów:
- kryteria formalne: terminowe, kompletne oraz zgodne z wymaganiami zawartymi w ogłoszeniu rekrutacyjnym i niniejszym Regulaminie, złożenie dokumentów aplikacyjnych,
- kryteria kompetencyjne: styl i język przygotowanych przez kandydatów dokumentów, motywacja i kreatywność kandydata, zgodność profilu naukowego/zawodowego z działalnością Departamentów/Oddziałów Okręgowych NBP, znajomość zagadnień deklarowanych w formularzu aplikacyjnym.
Warunki odbywania stażu
Uczestnikom stażu Narodowy Bank Polski oferuje: umowę o pracę zawartą na czas określony jednego roku na stanowisku stażysty w pełnym wymiarze czasu pracy; miesięczne wynagrodzenie zasadnicze w kwocie brutto 4000,00 zł.
Staż w Centrali NBP odbywa się we wskazanym przez Kapitułę departamencie. W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się zmianę departamentu w trakcie trwania stażu. Staż w Oddziałach Okręgowych odbywa się w głównej mierze w obszarach statystyczno-dewizowym i operacyjno-rachunkowym.
Zachęcamy do udziału w Programie NBP. Organizatorzy czekają na aplikacje do 18 lipca 2021 r.