W dniu 6 lutego 2020 r. troje pracowników badawczo-naukowych Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza - dr inż. Renata Piętowska-Laska (Katedra Systemów Zarządzania i Logistyki), dr Adam Laska (Zakład Nauki o Bezpieczeństwie) i dr Bogusław Bembenek (Katedra Przedsiębiorczości, Zarządzania i Ekoinnowacyjności) - uczestniczyło w XIX Targach Edukacyjnych zorganizowanych w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie.
Zespół Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie co roku opuszcza ponad 300 absolwentów, dostarczając gastronomii i hotelarstwu wysoko wykwalifikowanych pracowników. Niemalże każdy z nich z dumą podkreśla, że ukończył właściwą szkołę, w której poprzeczka wymagań w nauce i zachowaniu jest wysoko umieszczona. Wykwalifikowana kadra nauczycieli pracuje nad tym, aby absolwent tej szkoły był otwarty, uczciwy, odpowiedzialny, przygotowany do świadomej aktywności w dorosłym życiu. Szkoła kształci w specjalnościach: technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej, technik żywienia i usług gastronomicznych, kelner, technik przemysłu mody, kucharz i cukiernik. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczą w zajęciach praktycznych i praktykach zawodowych, które odbywają się na warsztatach szkolnych, w stołówce internatu, hotelach, restauracjach o wysokim standardzie świadczonych usług.
W trakcie spotkania z uczniami pracownicy badawczo-dydaktyczni Wydziału Zarządzania PRz zaprezentowali ofertę dydaktyczną uczelni, w tym Wydziału Zarządzania, oraz udzielali odpowiedzi na pytania licznie zgromadzonych uczniów, dotyczące kierunków studiów i procesu rekrutacji. W tym roku organizatorzy targów zapewnili kilkunastu wystawcom (m.in. publicznym i niepublicznym uczelniom wyższym oraz szkołom policealnym i pomaturalnym) możliwość ustnej, plenarnej prezentacji oferty dydaktycznej.
Dr inż. Renata Piętowska-Laska przemawiając do potencjalnych przyszłych studentów WZ wskazała na dynamikę rozwoju Politechniki Rzeszowskiej, potencjał zasobowy oraz główne walory technicznych i ekonomicznych kierunków studiów. Materiały promocyjne uczelni otrzymane m.in. od mgr Anny Worosz (redaktor naczelnej Gazety Politechniki) i mgra Jana Rybaka (kierownika Działu Promocji, Karier i Rozwoju PRz) przekazano uczniom deklarującym podjęcie studiów w naszej uczelni oraz pani Kamili Buraś, która pełni funkcję szkolnego doradcy zawodowego.
Liczna grupa uczniów klasy maturalnej Zespołu Szkół Gospodarczych była zainteresowana ekonomicznymi kierunkami studiów, takimi jak: zarządzanie oraz finanse i rachunkowość, co wiąże się z ich planami strategicznymi uruchomienia własnej działalności gospodarczej w branży gastronomicznej. Większość uczniów, którzy zamierzają studiować w Politechnice Rzeszowskiej, także na kierunkach technicznych, m.in. biotechnologii, mechatronice, inżynierii medycznej, przewiduje, że będą to studia w trybie niestacjonarnym z uwagi na chęć podjęcia pracy zarobkowej.
Warto nadmienić, że oferta dydaktyczna Politechniki i Wydziału po raz kolejny była zaprezentowana podczas targów edukacyjnych w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie. Dotychczas kilkakrotnie stoisko wystawienniczo-promocyjne przygotowywali – dr Anna Feruś (Zakład Finansów, Bankowości i Rachunkowości) i dr Bogusław Bembenek.