Strona: Listopadowe posiedzenie Rady Wydziału Zarządzania / Wydział Zarządzania

Listopadowe posiedzenie Rady Wydziału Zarządzania

2022-11-25
, red.  Sławomir Stec
dr hab. Tadeusz Olejarz, prof. PRz; Rektor prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik; dr hab. Beata Zatwarnicka-Madura, prof. PRz; dr inż. Paweł Dobrzański

22 listopada 2022 r. odbyło się kolejne posiedzenie Rady Wydziału Zarządzania, któremu przewodniczyła Pani dr hab. Beata Zatwarnicka-Madura, prof. PRz, dziekan Wydziału Zarządzania. W porządku obrad znalazły się trzy punkty. Pierwsza część obrad dotyczyła spraw osobowych i dydaktycznych. Poruszono m.in. kwestie związaną ze zbliżającą się oceną programową Polskiej Komisji Akredytacyjnej na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.

Spotkanie członków Rady Wydziału z JM Rektorem

W trzeciej części listopadowego posiedzenia Rady Wydziału, udział wziął JM Rektor prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik. Na początku swojego wystąpienia, JM Rektor podjął tematy związane z kształceniem. Podkreślił wysoki poziom kształcenia na Wydziale Zarządzania, a także podziękował pracownikom i studentom za ogromne zaangażowanie w promocję poszczególnych kierunków. Zwrócił również uwagę, że nasz Wydział wyróżnia się szczególnie pod względem prowadzonych studiów podyplomowych. W dalszej części wypowiedzi, Pan Rektor odniósł się do spraw związanych z nauką. Wskazał na ogromny sukces Wydziału, który w ostatnim procesie ewaluacji jakości działalności naukowej za lata 2017–2021 uzyskał możliwość doktoryzowania oraz prowadzenia postępowań habilitacyjnych w ramach trzech dyscyplin naukowych (ekonomia i finanse, nauki o zarządzaniu i jakości, nauki o bezpieczeństwie). Wszystkie powyższe dyscypliny otrzymały kategorię B+. W szczególności bardzo wysoko było ocenione kryterium I – poziom naukowy prowadzonej działalności naukowej. W kolejnej części wystąpienia zostały poruszone kwestie związane z finansami uczelni oraz wydziału. JM Rektor zachęcał do zwiększonej aktywności pracowników w zakresie pozyskiwania projektów miękkich, w tym mniejszych grantów w ramach konkursów organizowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Sieć Politechniczna Via Carpatia im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

Podczas spotkania, JM Rektor przypomniał, że w kwietniu br. rektorzy Politechniki Lubelskiej, Politechniki Rzeszowskiej oraz Politechniki Białostockiej podpisali porozumienie o utworzeniu Sieci Politechnicznej Via Carpatia im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. W ramach tego porozumienia, uczelnie będą realizować działania w trzech obszarach – kształcenia, działalności naukowo-badawczej oraz kreowania wzajemnych relacji z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Na koniec spotkania odbyła się sesja pytań od członków Rady Wydziału, w których poruszono kwestie związane z nauką, dydaktyką, a także sprawami organizacyjnymi i studenckimi.