Strona: Konferencja o tym, jak wygląda praktyczny wymiar finansów i księgowości / Wydział Zarządzania

Konferencja o tym, jak wygląda praktyczny wymiar finansów i księgowości

2019-05-29
, red.  Piotr Cyrek/fot. Arkadiusz Surowiec

W środę 29 maja 2019 r. rozpoczęła się dwudniowa XVI Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Lwy Rachunkowości. Praktyczny wymiar finansów i księgowości” zorganizowana przez najstarsze Studenckie Koło Naukowe Rachunkowości ASSETS działające przy Wydziale Zarządzania PRz już od 21 lat. Prezesem Koła jest Kamila Zalewska, a opiekunami naukowymi dr hab. inż. Grzegorz Lew, prof. PRz oraz dr Agnieszka Lew.

Studentki Kamila Zalewską oraz Agata Wilczyńska zasygnalizowały, co w ciągu dwóch dni czeka uczestników Konferencji. Zaprezentowały sponsorów. Na Konferencji w Rzeszowie pojawili się studenci praktycznie z całej Polski, w tym m.in. z Katowic, Krakowa, Gdańska, Torunia, Poznania.

Prodziekan WZ Grzegorz Lew, który przywitał wszystkich w imieniu gospodarzy, zachęcał do zwiedzania Politechniki i całego Rzeszowa,  Konferencja zorganizowana przez studentów dla studentów – kontynuował G. Lew – świadczy o tym, że finanse i rachunkowość są piękne i mogą być nawet celem życia… W pierwszym dniu konferencji uczestnicy oprócz prezentacji studenckich mieli możliwość wysłuchania wykładu dra Alfreda Szydełko o zamkniętym kręgu kosztów.

W drugim dniu konferencji odbyły się kolejne trzy sesje referatów, w których ze swoimi artykułami wystąpili studenci z całej Polski. Wystąpili prelegenci z m.in. Katowic, Poznania, Torunia, Sopotu, Nowego Sącza, Krakowa, czy oczywiście Rzeszowa. Uczestnicy mieli również możliwość wysłuchania wykładu dr Agnieszki Lew, która opowiedziała o roli biegłego rewidenta w walce z oszustwami, korupcją i praniem brudnych pieniędzy. Kolejnym ważnym wydarzeniem w tym dniu był warsztat, pozwalający studentom wcielić się w role audytorów, poprowadzony przez firmę PwC.

Po zakończonych sesjach referatów wyłoniono studentów, którzy wygłosili najlepsze pod względem przekazywanej treści i sposobu jej przekazania wystąpienia. Pierwsze wyróżnienia otrzymały Bożena Kiczmer i Natalia Słonka z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach za swój referat pt. Dynamiczne ujęcie płynności finansowej w praktyce. Drugim wyróżnieniem uhonorowano Czesława Grucę z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu za referat pt. Wykorzystanie faktoringu w celu optymalizacji płynności finansowej.