Strona: Kolejne spotkanie fokusowe w projekcie „Blender Danych – monitoring zapotrzebowania na kwalifikacje” / Wydział Zarządzania

2022-05-19
, red.  Jacek Strojny, Iwona Oleniuch, fot. Arkadiusz Surowiec
Uczestnicy fokusu | fot. Arkadiusz Surowiec

19 maja 2022 r., na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej odbyło się kolejne spotkanie fokusowe w ramach projektu „Blender Danych – monitoring zapotrzebowania na kwalifikacje”.

O projekcie

„Blender Danych” to projekt badawczo-rozwojowy realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie i Politechnikę Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza. Celem projektu jest zbudowanie systemu informatycznego służącego przetwarzaniu zbioru danych dotyczących rynku pracy, które pochodzą z różnych źródeł. Narzędzie będzie dostarczać informacji na temat zawodów takim grupom użytkowników jak: pracodawcy, pracownicy, uczniowie i studenci, podmioty edukacyjne, instytucje rynku pracy.

Tematyka fokusu

Podczas spotkania, które odbyło się w dniu 19.05.2022 r., pracowano nad jednym z elementów „Blendera Danych”, czyli nad funkcjonalnością dotyczącą mapowania kompetencji. Użytkownicy będą mogli dowiedzieć się jakie kompetencje charakteryzują dany zawód. Możliwe będzie także wyszukiwanie zawodów pod kątem kompetencji danej osoby.

W spotkaniu wzięły udział Katarzyna Zach - HR Business Partner dla obszaru bankowości w Asseco Poland, Aneta Rogoz - specjalista ds. HR z ZETO-Rzeszów a także Anna Teodorczyk i Ewa Dybek - doradcy zawodowi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Fokus prowadził dr hab. Jacek Strojny, prof. PRz, który jest kierownikiem projektu z ramienia Politechniki Rzeszowskiej.

Dodatkowe informacje

Więcej informacji na temat samego projektu można przeczytać w aktualności z dnia 12.12.2021 r.