Na wyjazd – nawet ten za siódmą górę i siódmą rzekę (i oczywiście za siódmy las) stać każdego. Naprawdę!!! Trzeba tylko wiedzieć, jak zorganizować tę fantastyczną i niepowtarzalną imprezę. W środę 6 grudnia 2017 r. na Wydziale Zarządzania dzięki inicjatywie Studenckiego Koła Badawczo-Naukowego Turystyki „Tuptuś” pojawili się podróżnicy i ci, co podróżnikami chcą zostać. Była więc okazja, by dowiedzieć się, jak za niewielką kasę wybrać się na wyprawę życia. Całość prowadzili prezes Koła - Marzena Szawara i wiceprezes - Tomasz Łusiewicz.
Oficjalnego otwarcia dokonali prorektor PRz ds. współpracy międzynarodowej prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, dziekan Wydziału Zarządzania dr hab. Stanisław Gędek, prof. PRz, a także opiekunowie Koła: dr. inż. Artur Stec i mgr Jan Polaszczyk.
Jako pierwszy swoją prezentację przedstawił absolwent Wydziału Zarządzania – Marcin Drozd. Omówił sposoby na tanie podróżowanie oraz wskazał, gdzie i jak szukać okazji, żeby nie przepłacić, a nawet zarobić będąc w podróży. Następnie na scenie pojawili się Zuzanna Puchalska oraz Tomasz Gabor. Tych dwoje młodych ludzi zwiedziło autostopem Azję. Kolejnym prelegentem był znany studentom Wydziału Zarządzania dr Maciej Chrzanowski. Wielu słuchaczy zaskoczyła jego opowieść o czasie spędzonym w Hotelu Hilton w Rzeszowie. Niezwykłe było to, że za nocleg w tym miejscu zapłacił niecałe 2 złote. Po krótkiej przerwie nadszedł czas na kolejną dawkę informacji o Azji. Dawid Rojek opowiedział o swoich przygodach w drodze z Birmy aż do Wietnamu. Opisał życie mieszkańców tamtych terenów podając w wątpliwość obraz, jaki kreują media. Ciekawymi wspomnieniami z podróży podzielił się ze słuchaczami ks. Witold Bednarz. Rowerem zakupionym za 230 złotych przejechał 5000 kilometrów. Kolejnym prelegentem był przyjaciela Koła, a zarazem dyrektor Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Jabłonkach, Maciej Grzegorzek. Skupił się na regionie bliskim wielu słuchaczom, a mianowicie Bieszczadach. Zdjęcia jego autorstwa zachwycały odbiorców. Oprócz przepięknych fotografii zebrani mogli jeszcze usłyszeć o bieszczadzkiej florze i faunie. Ostatnim prelegentem był Bartosz Kud, który opowiedział o swojej podróży wraz z przyjaciółmi po Stanach Zjednoczonych starym, 27-letnim busem.
Należy zaznaczyć, że na sali byli obecni nie tylko studenci, ale również uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie wraz ze swoimi opiekunami.
Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w dużej mierze dzięki hojności sponsorów, a patronat medialny nad wydarzeniem objęło Miasto Rzeszów.