Strona: IX Konferencja Naukowa "Bezpieczeństwo Energetyczne - filary i perspektywa rozwoju" / Wydział Zarządzania

2024-06-16
, red.  Daniel Wieliczko, Sławomir Stec
IX Konferencja Naukowa "Bezpieczeństwo Energetyczne - filary i perspektywa rozwoju",

W dniach 09-10 września 2024 r. na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza odbędzie się IX Konferencja Naukowa "Bezpieczeństwo Energetyczne - filary i perspektywa rozwoju". Udział w wydarzeniu potwierdziło już kilkadziesiąt znamienitych gości z kraju i z zagranicy.

Konferencja organizowana jest przez Politechnikę Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza we współpracy z Zakładem Ekonomii Wydziału Zarządzania oraz Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza.
W poprzednich ośmiu edycjach w Konferencji wzięło udział 9 tys. uczestników w formie stacjonarnej, w tym 7 tys. studentów oraz blisko 68 tys. internautów.

Rzeszowska konferencja energetyczna jest jednym z największych spotkań biznesowo w południowo-wschodniej Polsce i liczącym się w kraju wydarzeniem w branży energetycznej. Od paru lat na konferencji obecni są przedstawiciele Departamentu Dyplomacji Publicznej Paktu Północnoatlantyckiego (NATO). W tym roku udział potwierdził Dominik P. Jankowski – Zastępca Stałego Przedstawiciela pełniący obowiązki Kierownika Placówki NATO w Polsce.

- Nasza konferencja łączy różne środowiska, w tym przedstawicieli administracji publicznej i biznesu ponadto ekspertów i naukowców z różnych ośrodków, reprezentujących różne orientacje badawcze - mówi dr hab. Mariusz Ruszel, prof. Politechniki Rzeszowskiej z Zakładu Ekonomii Wydziału Zarządzania i prezes Instytutu Polityki Energetycznej im. I. Łukasiewicza, pomysłodawca cyklu konferencji. – Coraz częściej udziałem interesują się przedstawiciele samorządów. W ostatnich latach zapraszamy także przedstawicieli wojska i sektora obronnego.

W tegorocznej edycji konferencji będą poruszane tematy dotyczące: bezpieczeństwa energetycznego, znaczenia energetyki jądrowej w polityce energetycznej oraz kierunków rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce, analizy wpływu wojny na Ukrainie i kryzysu energetycznego na procesy transformacji energetycznej, strategii NATO w obszarze bezpieczeństwa energetycznego, rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, bezpieczeństwa obiektów jądrowych, dezinformacji sektora energetyki, dekarbonizacji ciepłownictwa, efektywności energetycznej oraz odnawialnych źródeł energii, znaczenia systemu transportowego dla infrastruktury energetycznej, współpracy cywilno-wojskowej w obszarze bezpieczeństwa energetycznego, systemów antydronowych w kontekście zagrożeń dla infrastruktury krytycznej, zagrożeń w cyberprzestrzeni, a także historycznej działalności osób zasłużonych dla rozwoju przemysłu naftowego.

Od kilku lat podczas konferencji wręczana jest Nagroda im. Ignacego Łukasiewicza dla osób oraz instytucji szczególnie zasłużonych w dziedzinie bezpieczeństwa energetycznego. Wyniki głosowania, które wyłoniły tegorocznego laureata, zostaną ogłoszone w pierwszym dniu Konferencji.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych problematyką Konferencji i przypominamy o zgłoszeniach do udziału czynnego (wystąpienie/referat) trwających do 23 sierpnia 2024. Ponadto udział pracowników Politechniki Rzeszowskiej w Konferencji jest bezpłatny.

Link do formularza rejestracyjnego.

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu "Doskonała nauka II".

Czasopisma naukowe współpracujące w ramach IX Konferencji: