Strona: III edycja „International Seminar ‘Current Issues’ in Economics, Management and Engineering” / Wydział Zarządzania

2023-05-29
, red.  Kinga Dębska, Adrian Kocur, Marzena Hajduk-Stelmachowicz
III edycja „International Seminar ‘Current Issues’ in Economics, Management and Engineering”,

27 kwietnia 2023 r. odbyła się III edycja „International Seminar ‘Current Issues’ in Economics, Management and Engineering”. Kolejna edycja międzynarodowej konferencji tym razem zorganizowana była w związku z obchodami 30-lecia istnienia Wydziału ZarządzaniaPolitechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

Organizatorzy

Głównym organizatorem wydarzenia był Zakład Ekonomii i Studenckie Koło Naukowe Młodych Ekonomistów. Opiekunem SKNME jest dr Marzena Hajduk-Stelmachowicz.

Cele Seminarium

Wśród celów jakie osiągnięto podczas organizacji wydarzenia, należy wymienić: poszerzenie wiedzy uczestników w zakresie najnowszych trendów badawczych, wymiana doświadczeń i poglądów na forum międzynarodowym oraz wzmocnienie relacji partnerskich. Jednym z głównych tematów dyskusji prowadzonej w języku angielskim były  najnowsze wyzwania z zakresu ekonomii, zarządzania i szeroko rozumianych nauk inżynieryjno-technicznych.

Uczestnicy

Uczestnikami Seminarium było 15 przedstawicieli zarówno krajowych, jak i zagranicznych ośrodków naukowych:

Tematyka Seminarium

Wystąpienia prelegentów objęły zagadnienia związane z sektorem finansów, zarządzania i ekonomii; wpływem pandemii na sytuację geopolityczną; problemami gospodarki obiegu zamkniętego; kierunkami rozwoju inżynierii procesów biznesowych; ekoinnowacjami; cyberbezpieczeństwem; wyzwaniami w lotnictwie, elektrotechnice i medycynie; znaczeniem uwarunkowań kulturowych w procesach biznesowych.

Komitet Naukowy

W skład Komitetu Naukowego Seminarium weszli przedstawiciele różnych dyscyplin naukowych  z 11 uczelni wyższych, reprezentujący istotne dla kształcenia ośrodki naukowo-badawcze w kraju  i za granicą (w porządku alfabetycznym):

• Business and Technology University in Tbilisi (Gruzja)
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie (Polska)
  • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza (Polska)
  • Politechnika Śląska (Polska)
  • Prague University of Economics and Business (Czechy)
  • Shandong University (Chiny)
  • Technical University in Košice (Słowacja)
  • University of Miskolc (Węgry)
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (Polska)
  • Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie (Polska)