Pracownicy Zakładu Zarządzania Projektami i Polityki Bezpieczeństwa (Wydział Zarządzania PRz) są już gotowi do przeprowadzenia II etapu 62. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Wydział Zarządzania jest współorganizatorem tego etapu, natomiast organizatorem wydarzenia jest Instytut Europeistyki, Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.
W etapie okręgowym weźmie udział 76 zawodników z 17 szkół, m.in.: z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II, Sióstr Prezentek z Rzeszowa, I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika z Krosna oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej z Sanoka. Jest to piąta edycja Olimpiady nadzorowanej przez pracowników Zakładu Nauki o Bezpieczeństwie (obecnie Zakładu Zarządzania Projektami i Polityki Bezpieczeństwa).
Program Olimpiady składa się z dwóch bloków tematycznych:
- Stałego bloku obejmującego dwie główne grupy tematyczne, którymi są:
- Przemiany społeczno-gospodarcze we współczesnym świecie i Polsce;
- Struktury i mechanizmy życia politycznego w Polsce i świecie.
- Zmiennego bloku tematycznego, ustalanego corocznie dla każdej edycji zawodów, w tej edycji nosi on tytuł: „Polonia i emigracja polska w XX wieku”.
Olimpiada na poziomie okręgowym składa się z dwóch etapów:
- I (pisemnego) – domowa praca pisemna;
- II (ustnego) – odpowiedzi na pytania problemowe (tryb zdalny).
Ze względu na pandemię, w tym roku etap I już trwa w formie innej niż w minionych latach, a prace tworzone przez uczestników Olimpiady mają być zesłane do Komisji do dnia 22 stycznia. Z kolei etap II odbędzie się zdalnie w dniu 20 lutego br.
Laureaci poziomu okręgowego, w marcu 2021 r., wezmą udział w etapie centralnym, podczas którego wyłonieni zostaną zwycięzcy tegorocznej edycji Olimpiady.
Więcej szczegółów: http://www.owpsw.edu.pl/