Ta oferta Politechnika Rzeszowskiej jest wprost nieprawdopodobna. Czy studiowałeś już w Chinach? Jeżeli nie, to wszystko przed Tobą studencie PRz. Czy masz prawdziwą chińską koszulkę? Czy byłeś nad rzeką Jangcy za kilka (kilkaset) złotych? Czy masz dość widoku znanych Ci rzeszowskich sal wykładowych?
Nie czekaj dłużej. Przeczytaj dokładnie poniższe informacje i zastanów się, czy chcesz znaleźć się na jednym z bardzo znanych uniwersytetów na całym świecie. Chiny czekają i - co możemy zapewnić - nie będziesz musiał pracować w jednej z chińskich fabryk. Czeka na Ciebie natomiast niepowtarzalny semestr nauki na HUAZHONG UNIVERSITY OF SCIENCE AND TECHNOLOGY, WUHAN.
Uniwersytet znajduje się w prowincji Hubei, położonej w centralnej części kraju. To tam jest m.in. największa na świecie zapora: Tama Trzech Przełomów. Stolicą prowincji jest Wuhan, największy port śródlądowy w kraju nad rzeką Jangcy. Miasto jest jednym z największych ośrodków gospodarczych współczesnych Chin z dużym udziałem kapitału wielkich światowych korporacji; znajduje się tam rozwinięty przemysł wysokich technologii, hutnictwo metali, przemysł włókienniczy, spożywczy, maszynowy, stoczniowy, samochodowy, chemiczny oraz rafineryjny.
Co trzeba zrobić, by wylądować na brzegu Jangcy?
SEMESTR W CHINACH trwać będzie od lutego 2018 r. do lipca 2018 r. a wymagania dla kandydatów na "chińskich" studentów nie są zbyt wygórowane:
- musisz być co najmniej na II roku studiów I stopnia;
- musisz mieć zgodę dziekana;
- musisz mieć dobrą średnią;
- musisz bardzo dobrze znać język angielski.
Termin składania podań: 20 października 2017 r. (piątek) do godz. 15:00.
UWAGA!!!!!!!!! Spotkanie informacyjne: 10 października 2017, godz. 12:00, sala P-24, (VI piętro)
Podanie należy kierować do Prorektora ds. Współpracy Międzynarodowej – prof. dr. hab. Grzegorza Ostasza.
Wzór podania, składanie podań i szczegółowe informacje: Dział Współpracy Międzynarodowej, bud. V, pok. 213.
Nie zwlekaj. Taka okazja może się już nie powtórzyć...
Zasady wyjazdu są następujące: student może wyjechać do uczelni chińskiej na okres jednego semestru, uczelnia nie pokrywa kosztów przejazdu do Chin i z powrotem, strona chińska zapewnia zakwaterowanie i ubezpieczenie.
Zasady zaliczania okresu studiów w Chinach reguluje paragraf 41 regulaminu studiów.