Strona: Debata władz PRz ze studentami w ramach Międzynarodowego Dnia Studenta / Wydział Zarządzania

Debata władz PRz ze studentami w ramach Międzynarodowego Dnia Studenta

2019-11-20

19 listopada 2019 r., w ramach Międzynarodowego Dnia Studenta, na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza odbyła się debata władz PRz ze studentami, która była jednym z elementów obchodów tego święta.

Międzynarodowy Dzień Studenta został ustanowiony na pamiątkę tragicznej nazistowskiej pacyfikacji Uniwersytetu w Pradze w 1939 roku. Zginęło wówczas wielu czechosłowackich studentów. Wskutek nieporozumień w ruchu studenckim przez wiele lat inicjatywa nie cieszyła się dużym zainteresowaniem. Do idei na szerszą skalę wrócono dopiero w 2004 roku i od tej pory w wielu krajach w dniu 17 listopada organizacje studenckie organizują liczne konferencje, imprezy lub manifestacje.

W trakcie debaty poruszono wiele różnorodnych tematów związanych ze studiowaniem  w Politechnice Rzeszowskiej.

W debacie Uczelnię reprezentowali: prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski – rektor Politechniki Rzeszowskiej, dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz – prorektor ds. kształcenia, prof. dr hab. inż. Grzegorz Budzik – prorektor ds. nauki, dr hab. inż. Mariusz Oleksy, prof. PRz – prorektor ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką, mgr inż. Andrzej Sowa – kanclerz, mgr inż. Beata Staroń – dyrektor ds. gospodarczych i osiedla studenckiego, dr hab. inż. Marek Gosztyła, prof. PRz – dziekan WBIŚiA, dr inż. Bogdan Kozik – prodziekan WBMiL, dr inż. Joanna Wojturska – prodziekan WCh, dr inż. Witold Posiewała – prodziekan WEiI, dr hab. Beata Rzepka – dziekan WMiFS, dr Agnieszka Chlebowicz – prodziekan WMiFS, dr hab. inż. Andrzej Trytek – dziekan WMT, dr inż. Arkadiusz Rzucidło – prodziekan WBMiL, dr hab. Marcin Jurgilewicz, prof. PRz – dziekan Wydziału Zarządzania oraz dr Mariusz Ruszel – prodziekan Wydziału Zarządzania ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką. Debatę poprowadził Michał Klimczyk – przewodniczący Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej.

Studentów głównie interesowały tematy związane m.in. ze stypendiami, akademikami, nowymi kierunkami i specjalnościami czy harmonogramem zajęć. Pojawiły się również pytania odnośnie do planów stworzenia zadaszonej wiaty rowerowej, strefy komfortu dla studentów w budynku L czy chociażby nowych inwestycji związanych z  infrastrukturą sportową. Dodajmy również, że wszystkie odpowiedzi na pytania zadane drogą internetową dostępne będą na stronie Samorządu Studenckiego PRz.

Fot. Arkadiusz Surowiec