Strona: Wyjątkowe Spotkanie poświęcone kobietom w lotnictwie / Wydział Zarządzania

Wyjątkowe Spotkanie poświęcone kobietom w lotnictwie

2024-02-20
, red.  Grzegorz Rosłan, Sławomir Stec
Wyjątkowe Spotkanie poświęcone Kobietom w Lotnictwie,

W tym roku Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza obchodzi swoje wyjątkowe 50-lecie istnienia. Z tej okazji, Koło Naukowe Bezpieczeństwa Lotniczego „Eskadra", skupiające studentów pasjonujących się lotnictwem, zainicjowało serię inspirujących spotkań pod nazwą „Twarze lotnictwa".

O projekcie

Ten projekt, który będzie rozbudzał zainteresowanie wśród społeczności akademickiej, ma na celu propagowanie wiedzy z zakresu lotnictwa – fundamentalnej dziedziny, która przyczyniła się do powstania naszej Uczelni. „Twarze lotnictwa" to seria otwartych wykładów i prelekcji z udziałem znanych naukowców i profesjonalistów z branży lotniczej, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Spotkania te, łączące prezentacje z dyskusjami, otwierają przestrzeń do wymiany doświadczeń i poszerzania horyzontów.

Miejsce i tematyka

Nadchodząca edycja, która odbędzie się 29 lutego 2024 r., w godzinach 12:00 – 13:30, w auli V-1 Politechniki Rzeszowskiej, będzie poświęcona niezwykle ważnemu tematowi: „Kobietom w lotniczym mundurze". Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję poznać doświadczenia i wyzwania kobiet pracujących w różnych aspektach lotnictwa, w tym:

• pilotek samolotów myśliwskich i transportowych,
  • kontrolerek ruchu lotniczego,
  • meteorolożek i synoptyczek,
  • inżynierek pokładowych statków powietrznych,
  • techniczek samolotu,
  • personelu aeromedycznego,
  • personelu pokładowego,
  • stewardes.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. To doskonała okazja, aby zainspirować się i poszerzyć swoją wiedzę o roli i wkładzie kobiet w branżę lotniczą.

Dołącz do nas i świętuj z nami 50 lat innowacji i pasji w lotnictwie!

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z organizatorem, opiekunem Koła Naukowego Bezpieczeństwa Lotniczego „Eskadra" - dr. hab. inż. Grzegorzem Rosłan.