Strona: V Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Zagrożenia i wyzwania bezpieczeństwa współczesnego świata. Cyberspołeczeństwo technologii informacyjnych" / Wydział Zarządzania

2023-11-20
, red.  Sylwia Lis, Sławomir Stec

Koło Polityki Bezpieczeństwa Państwa działające na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza zaprasza na V Międzynarodową Konferencję Naukową "Zagrożenia i wyzwania bezpieczeństwa współczesnego świata. Cyberspołeczeństwo technologii informacyjnych".

Wydarzenie odbędzie się w dniach 22-23 listopada 2023 r. w formie stacjonarnej na Politechnice Rzeszowskiej w budynku S, przy ulicy Powstańców Warszawy 10. Zaproszenie do udziału w konferencji skierowane jest do wszystkich studentów Politechniki Rzeszowskiej zainteresowanych tematyką konferencji.

Cel konferencji

Konferencja ma wnieść wkład w dyskusję naukową i ekspercką dotyczącą polityki cyberbezpieczeństwa. Organizatorzy wierzą, że poprzez dyskusje z udziałem naukowców, ekspertów, przedstawicieli administracji publicznej, organizacji pozarządowych, firm prywatnych oraz dziennikarzy gospodarczych i studentów przyczynią się do rozwoju dorobku naukowego w tym obszarze wiedzy.

Tematyka konferencji

Organizatorzy przewidzieli dyskusje w obrębie następujących tematów:

• Strategie i działania na rzecz cyberbezpieczeństwa na poziomie państw i ich polityk bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem wymiaru technologicznego, społecznego, finansowego, ekonomicznego prawnego i politycznego,
  • Dylematy cyberbezpieczeństwa państwa w dzisiejszym świecie, ze szczególnym uwzględnieniem wymiaru technologicznego, społecznego, finansowego ekonomicznego prawnego i politycznego,
  • Zagrożenia i wyzwania cyberpolityki bezpieczeństwa Unii Europejskiej i NATO po 2020 r., ze szczególnym uwzględnieniem wymiaru technologicznego, społecznego, finansowego, ekonomicznego prawnego i politycznego.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie internetowej.

• file Plakat konferencyjny, (1.97 MB, pdf)