Strona: Udział SKNL „LogON” w Trzeciej Konferencji Kół Naukowych na Politechnice Białostockiej / Wydział Zarządzania

2023-11-24
, red.  Paweł Bełch, Sławomir Stec
Trzecia Konferencja Kół Naukowych na Politechnice Białostockiej,

W dniach 15-17 listopada 2023 r. członkowie Studenckiego Koła Naukowego Logistyków „LogON” z Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza: Anna Lesiak, Przemysław Ruszel, Michalina Kołodziej oraz opiekun dr Paweł Bełch uczestniczyli w Trzeciej Konferencji Kół Naukowych, zorganizowanej przez Politechnikę Białostocką. Konferencja odbyła się w Centrum Nowoczesnego Kształcenia PB, w ramach Politechnicznej Sieci Via Carpatia im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Członkowie podczas dwóch wystąpień zaprezentowali działalność SKNL „LogON”, osiągnięcia i realizowane badania naukowe. Wygłosili również referat dotyczący przeprowadzonych badań satysfakcji klientów przedsiębiorstwa transportowego. Przedstawiony temat zostanie opublikowany jako rozdział w recenzowanej monografii naukowej.

W konferencji udział wzięło łącznie 15 kół naukowych z trzech uczelni, które tworzą Politechniczną Sieć Via Carpatia, tj. Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza, Politechniki Białostockiej oraz Politechniki Lubelskiej.

Uczestnicy konferencji mieli ponadto możliwość spaceru z przewodnikiem po Białymstoku, jak również wzięli udział w prezentacji laboratoriów Politechniki Białostockiej oraz zwiedzili Muzeum Pamięci Sybiru.

Politechniczna Sieci Via Carpatia

Celem Politechnicznej Sieci Via Carpatia jest rozwój Regionów Polski Wschodniej i poszerzenie wiedzy z zakresu kształcenia, nauki i komercjalizacji, jak również promocja polskiej nauki jako filaru rozwoju społeczeństwa. Ideą projektu jest stworzenie międzyuczelnianego systemu umożliwiającego wymianę wiedzy i doświadczeń oraz przenikanie się potencjałów wśród studentów. Realizacja zamierzonych celów odbywa się poprzez integrację osób zrzeszonych w studenckich kołach naukowych. Wymiana doświadczeń może zaprocentować w postaci wspólnych przedsięwzięć w przyszłości.