Strona: Podsumowanie konferencji Studenckiego Koła Naukowo-Badawczego Turystyki „Tuptuś” / Wydział Zarządzania

2023-11-20
, red.  Emilia Alberska, Patrycja Kmieć, Sławomir Stec
Konferencja Naukowa pt.: ,,Turystyka i Zarządzanie: Integracja wiedzy i doświadczeń”,

Studenckie Koło Naukowo-Badawcze Turystyki „Tuptuś” było organizatorem Konferencji Naukowej pt.: ,,Turystyka i Zarządzanie: Integracja wiedzy i doświadczeń”, która odbyła się 15 listopada 2023 r.

Cel i tematyka konferencji

Wydarzenie miało na celu zaprezentowanie wyników badań naukowych oraz podzielenie się naukowymi pasjami i wiedzą w obszarach takich jak: zarządzanie, logistyka, marketing, turystyka oraz finanse i ekonomia przez studentów zrzeszonych w kołach naukowych na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

Poszczególne wystąpienia skupione były w obrębie następujących tematów:

• Rola marketingu w rozwoju turystyki.
  • Logistyka w turystyce: zarządzanie łańcuchem dostaw i infrastrukturą turystyczną.
  • Ekonomiczne wyzwania w sektorze turystycznym: trendy, analizy i prognozy.
  • Marketing i promocja destynacji turystycznych.
  • Zarządzanie jakością w usługach turystycznych: doskonałość obsługi klienta.
  • Innowacje technologiczne w turystyce: cyfrowe narzędzia, aplikacje i rozwiązania.
  • Turystyka jako czynnik rozwoju regionalnego: strategie i perspektywy.
  • Zrównoważona turystyka jako wyzwanie i szansa: strategie i praktyka.

Przebieg konferencji

Na trzech panelach wystąpiło łącznie 17 studentów. W skład Komitetu Naukowego weszli: dr hab. Grzegorz Zamoyski, profesor PRz, dr inż. Artur Stec, dr Marzena Hajduk-Stelmachowicz, dr inż. Paulina Bełch, dr inż. Sławomir Stec oraz mgr Jan Polaszczyk. W Komitecie Organizacyjnym znaleźli się przewodnicząca - Anna Sroka oraz członkowie: Dominika Hammer oraz Patrycja Kmieć.

Poszczególne panele moderowały: Barbara Jarosz, Dominika Hammer i Aleksandra Dołżycka.

W najbliższym czasie Studenckie Koło Naukowe „Tuptuś” planuje organizację konferencji o zasięgu ogólnopolskim.