Strona: Globalny rynek papierów wartościowych" - wykład otwarty / Wydział Zarządzania

Globalny rynek papierów wartościowych" - wykład otwarty

2024-05-08
, red.  Grzegorz Lew, Jakub Wiatr, Sławomir Stec
Globalny rynek papierów wartościowych" - wykład otwarty

W dniu 22 kwietnia 2024 r., Koło Naukowe Rachunkowości ASSETS miało przyjemność zorganizować wykład otwarty na temat "Globalny rynek papierów wartościowych". Wykład prowadzony był przez specjalistki z Euroclear: Panią Bogusławę Kus, Senior Director – Head of TP and Settlement Discipline CS, oraz Panią Paulinę Raczek, Service Manager - Tax Client Service & Investigations.

O Euroclear

Euroclear to renomowana międzynarodowa instytucja finansowa z siedzibą w Brukseli, specjalizująca się w obsłudze transakcji na rynkach kapitałowych. Dzięki rocznym obrotom przekraczającym dwunastokrotność światowego PKB oraz dziennym, które przewyższają roczne PKB Niemiec, instytucja ta odgrywa kluczową rolę na światowych rynkach finansowych.

Wiedza przekazana podczas wykładu

Podczas tego inspirującego spotkania uczestnicy mieli okazję zgłębić zasady działania globalnego rynku papierów wartościowych, zrozumieć rozwój i funkcjonowanie instytucji takich jak Euroclear oraz ich współpracę z Krajowymi Depozytami Papierów Wartościowych.

Dla kogo wykład?

Wykład był szczególnie wartościowy dla studentów finansów i rachunkowości, oferując im nie tylko teoretyczną wiedzę, ale także praktyczne przykłady z życia międzynarodowych instytucji finansowych.

Opiekunowie koła

Wydarzenie to zostało zorganizowane pod patronatem opiekunów naukowych Koła Naukowego Rachunkowości ASSETS, a są to: dr hab. Grzegorz Lew, prof. PRz oraz dr Agnieszka Lew.

Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez Koło, które są doskonałą okazją do rozwoju zawodowego i naukowego.