Strona: Dwa dni debaty o bezpieczeństwie energetycznym / Wydział Zarządzania

Dwa dni debaty o bezpieczeństwie energetycznym

2023-09-15
, red.  Adam Cyło, Jolanta Stec-Rusiecka, Sławomir Stec
Otwarcie Konferencji – dr hab. M. Ruszel, prof. PRz,

W Rzeszowie w Centrum Konferencyjnym Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza odbyła się VIII Konferencja „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”. Uczestniczyło w niej kilkaset osób nie tylko Polski, ale także z Ukrainy, Stanów Zjednoczonych i Europy Zachodniej. Obecni byli przedstawiciele czołowych firm energetycznych, reprezentanci rządu i samorządu, eksperci branżowi i naukowcy z różnych ośrodków.

Tematyka konferencji

W tegorocznej edycji konferencji głównym wątkiem dyskusji był wpływ transformacji energetycznej na bezpieczeństwo energetyczne oraz rynek energii.

Podczas paneli tematycznych były poruszane tematy dotyczące: znaczenia atomu w polityce energetycznej oraz kierunków rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce, analizy wpływu wojny na Ukrainie i kryzysu energetycznego na procesy transformacji energetycznej, strategii NATO w obszarze bezpieczeństwa energetycznego, rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, bezpieczeństwa obiektów jądrowych, dezinformacji sektora energetyki, dekarbonizacji ciepłownictwa, efektywności energetycznej oraz odnawialnych źródeł energii, znaczenia systemu transportowego dla infrastruktury energetycznej, współpracy cywilno-wojskowej w obszarze bezpieczeństwa energetycznego, systemów antydronowych w kontekście zagrożeń dla infrastruktury krytycznej, a także historycznej działalności osób zasłużonych dla rozwoju przemysłu naftowego.

Podczas konferencji uczestnicy mogli zwiedzić nowo otwarte Laboratorium Wodorowe Politechniki Rzeszowskiej.

Organizatorzy

Konferencja organizowana jest przez Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza oraz Zakład Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

Przyszłoroczna IX Konferencja odbędzie się w dniach 9 i 10 września 2024 r.

Szczegółowa relacja z konferencji znajduje się w załączonym artykule, do którego serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy również do obejrzenia retransmisji wszystkich paneli.