Strona: Czasopisma naukowe Wydziału Zarządzania docenione przez Index Copernicus / Wydział Zarządzania

Czasopisma naukowe Wydziału Zarządzania docenione przez Index Copernicus

2017-11-20
, red.  Piotr Cyrek

Index Copernicus to platforma wspierająca i promująca osiągnięcia nauki na arenie międzynarodowej, założona w Polsce z siedzibą w Warszawie. Głównymi obszarami działań Index Copernicus są upowszechnianie, parametryzacja i komercjalizacja nauki. W oparciu o autorskie rozwiązania Index Copernicus jest twórcą narzędzi informatycznych dotyczących gromadzenia, przetwarzania i dystrybucji informacji o osiągnięciach naukowych. Index Copernicus prowadzi wielorakie działania na rzecz upowszechniania nauki.

ICI Journals Master List to międzynarodowa baza indeksacyjna czasopism naukowych, w której każdego roku oceniane są wszystkie periodyki, spełniające formalne kryteria indeksacji. Od ponad 10 lat w bazie ICI Journals Master List przeprowadzana jest kompleksowa ewaluacja czasopism naukowych, które zgłosiły się do oceny. Periodyki, które pozytywnie przejdą proces ewaluacji, otrzymują – ważny przez rok – wskaźnik ICV (Index Copernicus Value), będący odzwierciedleniem poziomu rozwoju czasopisma oraz siły jego odziaływania w międzynarodowym środowisku naukowym. Wskaźnik ICV jest uznanym w środowisku naukowym miernikiem jakości czasopisma naukowego.

Ogłoszona przed kilku dniami najnowsza lista czasopism, które mają wskaźnik ICV zawiera m.in. oba czasopisma naukowe wydawane na Wydziale Zarządzania PRz. Czasopisma te po raz kolejny poddały się ocenie specjalistów od ewaluacji dorobku.

Czasopismo Modern Management Review, które jest kontynuacją Zeszytów Naukowych Politechniki Rzeszowskiej – Zarządzanie i Marketing, według najnowszej oceny za rok 2016 otrzymało wskaźnik ICV 75,65 (na 100 możliwych). MMR wydawane jest jako kwartalnik. Profil naukowy czasopisma zawiera się w szeroko rozumianych naukach społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem nauk o zarządzaniu.

Z kolei czasopismo Humanities and Social Sciences jest bezpośrednią kontynuacją czasopisma Ekonomia i Nauki Humanistyczne. Otrzymało ono według indeksacji IC za rok 2016 wskaźnik ICV 85,42. Charakterystyka naukowa czasopisma (wydawanego jako kwartalnik) zawiera się w ramach szeroko pojętych naukach humanistycznych oraz społecznych. Gratulujemy zespołom redakcyjnym i autorom tekstów.