Strona: Automatyczny pojazd transportowy - najnowszy zakup Politechniki Rzeszowskiej dla kierunku logistyka / Wydział Zarządzania

2024-02-19
, red.  Sławomir Stec, Jakub Mościszewski
Automatyczny pojazd transportowy

W dążeniu do zapewnienia studentom dostępu do najnowszych technologii i przygotowania ich do wyzwań współczesnego rynku pracy Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza dokonała strategicznej inwestycji, wzbogacając swoje zasoby o nowoczesny, automatyczny pojazd transportowy. To kolejny krok uczelni w procesie systematycznego doposażania laboratoriów i współpracy z przemysłem, oferujący studentom możliwość uzyskania praktycznego doświadczenia z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technologicznych.

Automatyczny pojazd transportowy, znany ze swojego zastosowania nie tylko w sektorze produkcyjnym ale również w obszarze usług (takich jak szpitale, gdzie używany jest do transportu łóżek i żywności) teraz służy na Politechnice Rzeszowskiej jako narzędzie edukacyjne. Jego działanie, oparte na zaawansowanych technologiach skanowania i automatyzacji, przypomina zasady działania automatycznego odkurzacza, co czyni go idealnym przykładem do szkolenia studentów z zakresu logistyki, automatyki oraz mechatroniki.

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, prowadząc zajęcia na Wydziale Zarządzania na kierunkach takich jak logistyka i inżynieria procesów biznesowych, kładzie szczególny nacisk na praktyczne przygotowanie studentów do pracy. Inwestycje w nowoczesne rozwiązania technologiczne i rozbudowa laboratoriów idą w parze z umowami o współpracy z przedsiębiorstwami, oferującymi praktyki w miejscach wykorzystujących najnowocześniejsze technologie. Takie działania nie tylko podnoszą wartość edukacyjną, ale również zwiększają atrakcyjność uczelni w oczach przyszłych studentów, gwarantując silną pozycję absolwentów na rynku pracy.

Zainteresowanie nowymi możliwościami edukacyjnymi, wspartymi nowoczesnymi środkami transportu w postaci automatycznego pojazdu transportowego jest ogromne, co potwierdza duże zainteresowanie studiami na Politechnice Rzeszowskiej. Konkurencja o miejsce na kierunkach, gdzie wykorzystywane są takie nowoczesne rozwiązania, jest z roku na rok coraz większa, co świadczy o rosnącym zapotrzebowaniu na wysoko kwalifikowanych specjalistów, gotowych do pracy w nowoczesnym przemyśle.

Politechnika Rzeszowska, poprzez swoje zaangażowanie w rozwój technologiczny i praktyczne przygotowanie studentów, kształtuje przyszłość edukacji i rynku pracy, wyposażając kolejne pokolenia w wiedzę i umiejętności niezbędne do odniesienia sukcesu w dynamicznie zmieniającym się świecie.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem filmowy zrealizowanym przez TVP3 Rzeszów.