Strona: Zostań „Podatkowym liderem” i wygraj płatny staż w Ministerstwie Finansów / Wydział Zarządzania

Zostań „Podatkowym liderem” i wygraj płatny staż w Ministerstwie Finansów

2020-11-06

Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie zaprasza studentów do udziału w konkursie „Zmierz się z podatkowymi wyzwaniami okresu pandemii i zostań Podatkowym liderem”.

„Podatki w czasie pandemii” to temat pracy konkursowej tegorocznej edycji konkursu „Podatkowi liderzy”. Studenci i absolwenci kierunków prawniczych i ekonomicznych mają możliwość przedstawienia swoich pomysłów na zmiany systemu podatkowego, które mogą ułatwić firmom dostosowanie do zmieniającej się rzeczywistości gospodarczej. NA NAJLEPSZYCH czeka 16 płatnych staży w Ministerstwie Finansów!

„Pandemia zmieniła światową gospodarkę. Nowe wyzwania, z jakimi wszyscy się teraz zmagamy, wymuszają zmianę kierunku prowadzonej polityki podatkowej. Walka o przełamanie frontu w walce z COVID-19 i konieczność ograniczenia jej ekonomicznych skutków wymaga podjęcia bezprecedensowych działań na rzecz pracowników i przedsiębiorców, również na polu podatkowym” – powiedział wiceminister finansów Jan Sarnowski, który dodał ponadto: „W wielu krajach, również w Polsce, wprowadzane są regulacje podatkowe, wspomagające dostosowanie się biznesu do nowej rzeczywistości. Patrząc w przyszłość, trzeba zastanowić się, czego nauczyła nas pandemia i jakie zmiany w systemie podatkowym są najpilniejsze”.

Sukces poprzednich edycji konkursu stał się impulsem dla Ministerstwa Finansów, aby po raz kolejny zaangażować studentów i absolwentów do dyskusji na temat aktualnych wyzwań, które stoją przed polskim prawem podatkowym. Laureaci otrzymają zaproszenie do odbycia stażu w MF i wezmą udział w tworzeniu rozwiązań podatkowych, wspierających rozwój gospodarczy Polski.

Podstawowe warunki udziału w konkursie:

Pracę konkursową pt. „Podatki w czasie pandemii” należy złożyć do dnia 29 listopada 2020 r. przez formularz zgłoszeniowy. Uwaga! Praca nie może przekroczyć dwóch stron formatu A4, (czcionka 12). Ponadto należy dołączyć CV oraz kopię dokumentu potwierdzającego status studenta/absolwenta na kierunku prawniczym lub ekonomicznym (np. zaświadczenie z uczelni potwierdzające status studenta lub skan dyplomu ukończenia studiów).

Harmonogram konkursu:

• 29 listopada 2020 r. – termin przesyłania zgłoszeń,
  • do 20 grudnia 2020 r. – informacja o terminie rozmów z autorami wybranych prac konkursowych,
  • 11–15 stycznia 2021 r. – rozmowy kwalifikacyjne,
  • do 24 stycznia 2021 r. – publikacja wyników na stronie internetowej Ministerstwa Finansów gov.pl/finanse/podatkowi-liderzy.

PODATKOWYM LIDEROM oferowany jest płatny staż w Ministerstwie Finansów, w ramach którego przewidywano m.in.: udział stażystów w pracach Departamentu Analiz Podatkowych, zajmującego się współtworzeniem założeń do wdrażanych w Polsce innowacyjnych rozwiązań podatkowych, a także możliwość uczestnictwa w wybranych kursach i szkoleniach realizowanych przez MF.

Więcej informacji (w tym warunki procesu rekrutacyjnego) na stronie: https://www.gov.pl/web/finanse/konkurs-mf-zmierz-sie-z-podatkowymi-wyzwaniami-okresu-pandemii-i-zostan-podatkowym-liderem2

oraz w załączniku umieszczonym pod niniejszą informacją.