Strona: Zmarł Profesor Dušan Malindžák / Wydział Zarządzania

2022-11-05
, red.  Tadeusz Olejarz
prof. dr hab. inż. Dušan Malindžák

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

prof. dra hab. inż. Dušana Malindžáka (1951-2022),

wieloletniego Nauczyciela Akademickiego, byłego Kierownika Katedry Systemów Zarządzania i Logistyki
Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej.

Odszedł od nas zasłużony i ceniony Naukowiec, Nauczyciel i Wychowawca studentów.

Rodzinie Zmarłego wyrazy najgłębszego i szczerego współczucia składają

Dziekan, Rada Wydziału i społeczność akademicka Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej.

***

Profesor Dušan Malindžák był między innymi Prorektorem, Dziekanem Wydziału, Dyrektorem Instytutu Logistyki w Przemyśle i Transporcie na Uniwersytecie Technicznym w Koszycach.

Od 2011 r. do 2021 r. związany z Politechniką Rzeszowską. W latach 2013-2014 pełnił funkcję Kierownika Katedry Systemów Zarządzania i Logistyki.

Posiadał tytuł Doctora honoris causa - University of Vaasa w Finlandii. Prowadził wykłady na wielu zagranicznych uczelniach.

Profesor Dušan Malindžák był autorem ponad 300 publikacji naukowych. Jego działalność naukowa koncentrowała się na obszarze logistyki produkcji, był ekspertem w zakresie modelowania, symulacji i projektowania systemów logistycznych.

Wypromował ponad dwudziestu doktorów. Był wybitnym specjalistą z zakresu logistyki.