Strona: Zmarł Profesor Andrzej Gerasymchuk / Wydział Zarządzania

Zmarł Profesor Andrzej Gerasymchuk

2021-10-22
Prof. dr hab. Andrzej Gerasymchuk

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Profesora Andrzeja Gerasymchuka,

pracownika Zakładu Nauk Humanistycznych w latach 2000-2006, na ówczesnym Wydziale Zarządzania i Marketingu Politechniki Rzeszowskiej.

Odszedł od nas zasłużony i ceniony Pracownik, Nauczyciel i Wychowawca studentów.

Rodzinie Zmarłego wyrazy najgłębszego i szczerego współczucia

składają

Rektor, Senat, Rada Uczelni i Społeczność Akademicka Politechniki Rzeszowskiej.

Prof. dr hab. Andrzej Gerasymchuk urodził się 17 września 1940 r. na Ukrainie. W 1969 r. ukończył studia filozoficzne w Państwowym Uniwersytecie Kijowskim i został asystentem w Katedrze Filozofii. W tej samej uczelni obronił w 1972 r. doktorat. W 1988 r. otrzymał w Akademii Nauk Białorusi stopień naukowy doktora habilitowanego nauk filozoficznych. Był profesorem, członkiem korespondentem Ukraińskiej Akademii Nauk Politycznych, zasłużonym pracownikiem oświaty Ukrainy, emerytowanym profesorem Żytomierskiego Uniwersytetu Państwowego im. Iwana Franki, autorem ponad 260 publikacji, w tym 6 monografii, 15 podręczników naukowych, artykułów zamieszczanych w międzynarodowych czasopismach naukowych.

Profesor Gerasymchuk miał polskie korzenie. Pracował w Zakładzie Nauk Humanistycznych na Wydziale Zarządzania i Marketingu Politechniki Rzeszowskiej. Za wyróżniającą pracę pedagogiczną otrzymał „Medal Komisji Edukacji Narodowej”. Wypromował 7 doktorów nauk filozoficznych.

Badania naukowe Profesora dotyczyły związków religii i elementów strukturalnych współczesnego społeczeństwa. Zajmował się również problematyką filozofii biznesu oraz przedsiębiorczości, etyką i etykietą biznesu, a także filozoficznymi aspektami problemów środowiskowych.

Profesor Andrzej Gerasymchuk zmarł 15 października 2021 r.