Strona: Zaproszenie na szkolenie „Twoje zaangażowanie ma znaczenie” dla studentów i doktorantów PRz / Wydział Zarządzania

2024-10-14
, red.  Sławomir Stec
Szkolenie „Twoje wykonanie ma znaczenie” dla studentów i doktorantów PRz

Serdecznie zapraszamy studentów i doktorantów Politechniki Rzeszowskiej na szkolenie pn.: „Twoje zaangażowanie ma znaczenie”, które odbędzie się w piątek, 18 października 2024 r., w godz. 9:00–13:15. Szkolenie jest dostępne w ramach projektu Akademickiej Sieci Bezpieczeństwa i Równości (ASBiR), finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Kto może wziąć udział?

Szkolenie jest skierowane do wszystkich studentów i doktorantów Politechniki Rzeszowskiej. Szczególnie zachęcamy do udziału:

• samorząd studencki i doktorancki,
  • starostów,
  • liderów i liderki kół naukowych oraz innych organizacji studenckich.

Tematyka szkoleń

Moduł 1: Rozumienie języka prawnego, regulaminów i decyzji na uczelni oraz podstawy kodeksu postępowania A potwierdzenie.

Moduł 2: Wpływ realizacji prawa na jakość kształcenia i edukacji uczelni, w tym ankietyzacji.

Moduł 3: Postępowania dyscyplinarne – za co i dlaczego uczelnie mogą karać studentów i doktorantów.

Moduł 4: Podstawy prawne i praktyki działań równościowych oraz plany równości płci.

Moduł 5: Instytucje i procedury wsparcia dla studentów i doktorantów (rzecznicy akademiccy, komisje).

Harmonogram szkolenia

9:00 – 10:00: Moduł 1 i Moduł 4 (równolegle)

10:15 – 11:00: Moduł 5

11:15 – 12:15: Moduł 2

12:30 – 13:15: Moduł 3

Miejsce i zapisy

Politechnika Rzeszowska, al. Powstańców Warszawy 12, bud. V.

Zapisy są otwarte do 16 października 2024 r. i można to zrobić do godz. 23:59. Obowiązuje limit miejsc. Formularz rejestracyjny jest dostępny pod linkiem.

• Szkolenie jest dostępne wyłącznie dla osób zarejestrowanych.
  • Dokładne miejsce seminarium zostanie podane 17 października 2024 r. drogą mailową.
  • Uczestnik otrzymał zaświadczenia o udziale w szkoleniu.

Prowadzący

• Agnieszka Zatyka-Szlachcic – Rzeczniczka Praw Studenta AGH, członek Zarządu ASBiR
  • Artur Lesner – Rzecznik Równości AGH
  • Jan Gałkowski – Rzecznik akademicki UR w latach 2022-2024, członek zarządu ASBiR