Strona: Zajęcia w ramach Politechnicznej Sieci VIA CARPATIA / Wydział Zarządzania

Zajęcia w ramach Politechnicznej Sieci VIA CARPATIA

2023-06-16
, red.  Janusz Strojny
Zajęcia w ramach Politechnicznej Sieci VIA CARPATIA

W ramach ćwiczeń z przedmiotu Ekonomika i organizacja przedsiębiorstw na kierunku Finanse i Rachunkowość Wydziału Zarządzania prowadzonych przez dr. hab. inż. Janusza Strojnego, prof. PRz w dniu 15.06.2023 r. odbyło się spotkanie z praktykiem, przedsiębiorcą, absolwentem Wydziału Zarządzania - mgr Zbigniewem Kolakiem. W trakcie spotkania prelegent przedstawił informacje na temat uwarunkowań funkcjonowania działalności gospodarczej we współczesnych warunkach turbulentnego rynku. Poruszono problemy ekonomiczne, społeczne i techniczne prowadzenia działalności gospodarczej. W trakcie prowadzonych zajęć studenci z zainteresowaniem poznawali dodatnie i ujemne strony prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Omówiono również kwestie finansowe, a w szczególności próbowano odpowiedzieć na pytanie dotyczące wysokości kapitału potrzebnego do uruchomienia własnej firmy. Spotkanie zrealizowano w ramach programu Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.