Strona: Zajęcia w Porcie Lotniczym poszerzają wiedzę studentów Wydziału Zarządzania / Wydział Zarządzania

Zajęcia w Porcie Lotniczym poszerzają wiedzę studentów Wydziału Zarządzania

2019-12-27
, red.  Piotr Cyrek/fot. M. Magniszewski
fot. M. Magniszewski

W dniu 24 listopada 2019 r. w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka odbyły się zajęcia studentów trzeciego roku Wydziału Zarządzania, kierunek logistyka, studia niestacjonarne. Studenci (pod opieką dra inż. Marka Magniszewskiego) mieli możliwość zapoznania się z infrastrukturą portu lotniczego oraz umożliwiono im wjazd na drogę startową i zapoznanie się ze świetlnym i radiowym systemem wspomagania precyzyjnego lądowania statków powietrznych.

Dwa dni później – w dniu 26 listopada 2019 r. – w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka odbyły się zajęcia w zakresie kształcenia zawodowego praktycznego studentów studiów stacjonarnych Wydziału Zarządzania, trzeciego roku, kierunku logistyka. Studenci (pod opieką dra inż. Marka Magniszewskiego) zapoznali się z funkcjonowaniem terminala Cargo. Kierownik zespołu Cargo – Grzegorz Brzeski, przedstawił im m.in. procedury obowiązujące przy transporcie przesyłek drogą lotniczą w samolotach transportowych, jak i w niewykorzystanej przestrzeni bagażowej samolotów pasażerskich.