Strona: Zajęcia w Aeroklubie Rzeszowskim / Wydział Zarządzania

2022-11-30
, red.  Marek Magniszewski
Za sterami samolotu PZL 110 Koliber

W dniu 28 listopada 2022 roku odbyły się zajęcia w kształceniu zawodowym praktycznym, studentów studiów magisterskich kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne.  Zajęcia poprowadzili Pani dr hab. Marlena Lorek Prof. PRz i Pan dr inż. Marek Magniszewski.

W trakcie zajęć, studenci zapoznali się z infrastrukturą Aeroklubu Rzeszowskiego, statkami powietrznymi do szkolenia podstawowego i zaawansowanego oraz zasadami obsługi samolotów przed lotem. Poznali możliwości szkoleniowe Aeroklubu Rzeszowskiego  na przykładzie działających sekcji – spadochronowej, szybowcowej, samolotowej i modelarskiej. Uczestnicy zajęć odwiedzili również spadochroniarnię i zapoznali się ze sprzętem spadochronowym dedykowanym skoczkom oraz uczniom do szkolenia podstawowego. Zapoznali się ponadto z zasadami bezpieczeństwa przebywania w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego i obostrzeniami wprowadzonymi w lutym 2022 roku. Zajęcia mogły się odbyć dzięki uprzejmości Zarządu i Dyrektora Aeroklubu Rzeszowskiego, za co serdecznie dziękujemy.