Strona: Za nami III Ogólnopolskie Seminarium Naukowe pt. ”Geopolityczne uwarunkowania rozwoju logistyki” / Wydział Zarządzania

2023-01-27
, red.  Malwina Leja
III Ogólnopolskie Seminarium Naukowe pt. ”Geopolityczne uwarunkowania rozwoju logistyki”,

W dniu 4 stycznia 2023 r. odbyło się III Ogólnopolskie Seminarium Naukowe pt. ”Geopolityczne uwarunkowania rozwoju logistyki”. Spotkanie zostało zrealizowane za pośrednictwem platformy MS Teams.

Organizator

Organizatorem wydarzenia było Studenckie Koło Naukowe Logistyków ,,LogON” działające przy Zakładzie Systemów Zarządzania i Logistyki na Wydziale Zarządzania PRz. Opiekunami naukowymi SKNL “LogON” są dr inż. Paulina Bełch i mgr Paweł Bełch.

Tematyka Seminarium

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia były “Geopolityczne uwarunkowania rozwoju logistyki”.

Zakres tematyczny seminarium obejmował takie obszary badawcze jak:

• logistyka a kryzys ekonomiczny,
  • sztuczna inteligencja i jej rola w logistyce,
  • nowe technologie w branży TSL,
  • logistyka a niestabilna sytuacja polityczna,
  • automatyzacja procesów logistycznych,
  • zielona logistyka.

Wystąpienia zaprezentowali studenci z następujących uczelni: Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, Uniwersytet Rzeszowski, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Szczeciński, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.