Strona: Wyzwania zarządzania w XXI wieku w centrum uwagi studentów / Wydział Zarządzania

Wyzwania zarządzania w XXI wieku w centrum uwagi studentów

2021-01-20
, red.  Natalia Dłużyńska

W dniu 15 stycznia 2021 r., z inicjatywy organizacji studenckiej IAESTE Politechnika Rzeszowska, działającej przy Zakładzie Finansów, Bankowości i Rachunkowości (Wydział Zarządzania) odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Wyzwania zarządzania w XXI wieku”. Na wstępie mgr Maria Kubacka, opiekun IAESTE Politechnika Rzeszowska, przywitała wszystkich gości i uczestników naukowego spotkania oraz przedstawiła ogólny porządek konferencji. Ze względu na obecną sytuac epidemiczną Konferencja odbyła się w formie zdalnej, a wystąpieniom i dyskusji przysłuchiwał się także dr hab. inż. Grzegorz Lew, prof. PRz, kierownik Zakładu Finansów, Bankowości i Rachunkowości Wydziału Zarządzania.

Podczas sześciu sesji tematycznych swe wystąpienia prezentowali członkowie IAESTE Politechnika Rzeszowska oraz przedstawiciele z innych polskich ośrodków akademickich. 37 prelegentów poruszało m.in. tematykę współczesnych wyzwań zarządzania, zwracając szczególną uwagę na rozwój systemów informatycznych w zarządzaniu, a także na rolę kapitału intelektualnego w przedsiębiorstwie, czy współczesnej relacji z klientem. Po każdej sesji tematycznej moderatorzy inicjowali dyskusję na temat poruszanych w wystąpieniach zagadnień. W tle konferencji trwała sesja posterowa.

Dodatkowo swe wystąpienia zaprezentowali zaproszeni goście, wśród których obecni byli przedstawiciele Uniwersytetu Rzeszowskiego,  Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie,  Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza,  Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.