Strona: Wykład pt.: „Służba więzienna jako element systemu penitencjarnego” / Wydział Zarządzania

Wykład pt.: „Służba więzienna jako element systemu penitencjarnego”

2022-12-22
, red.  Waldemar Krztoń
Wykład pt.: „Służba więzienna jako element systemu penitencjarnego”,

W dniu 20 grudnia 2022 roku w ramach przedmiotu „System penitencjarny w Polsce” prowadzonego przez dr. Waldemara Krztonia z Zakładu Systemów Zarządzania i Logistyki na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne został przeprowadzony wykład nt. „Służba więzienna jako element systemu penitencjarnego” z udziałem funkcjonariuszy Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Rzeszowie.

Funkcjonariusze rzeszowskiej jednostki zapoznali studentów z zadaniami i strukturą formacji jaką jest nowoczesna Służba Więzienna oraz specyfiką pracy na różnych stanowiskach.

W czasie zajęć pogłębiono wiedzę dotyczącą Służby Więziennej jako istotnego elementu systemu penitencjarnego w Polsce, a także przedstawiono rolę jaką pełni w strukturach bezpieczeństwa wewnętrznego.

Słuchacze mogli także zobaczyć środki ochrony osobistej oraz część uzbrojenia jakim dysponują aktualnie jednostki penitencjarne w Polsce.