Strona: Wykład o tym, jak ważna jest kryminalistyczna ekspertyza badań sprzętu komputerowego / Wydział Zarządzania

2019-12-23
, red.  Jadwiga Korszniak

W dniu 19 grudnia 2019 r. studenci kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne na Wydziale Zarządzania uczestniczyli w spotkaniu z biegłym sądowym. Wykład wygłosił mgr inż. Tomasz Wąsacz – absolwent Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza, biegły sądowy z zakresu kryminalistycznych badań sprzętu komputerowego oraz cyfrowych nośników danych.

Przedstawił on kwestie związane z kryminalistyczną ekspertyzą badań sprzętu komputerowego oraz z analizą informacji, które zawarte są na cyfrowych nośnikach danych. Analizie tej podlegają m.in.: komputery, laptopy, nawigacje samochodowe, rejestratory samochodowe, systemy operacyjne, a także dyski twarde, karty pamięci, dyskietki, zegarki, czy też aparaty fotograficzne. Studenci zostali zapoznani z zagrożeniami związanymi z korzystaniem z nowoczesnych technologii przetwarzania informacji.

Organizatorem spotkania był mgr Bogusław Olewiński – asystent w Katedrze Prawa i Administracji na Wydziale Zarządzania.