Strona: Wręczenie nagród laureatom XII Konkursu Wiedzy Finansowo – Bankowej / Wydział Zarządzania

Wręczenie nagród laureatom XII Konkursu Wiedzy Finansowo – Bankowej

2024-05-30
, red.  Mirosław Sołtysiak
Wręczenie nagród laureatom XII Konkursu Wiedzy Finansowo – Bankowej

W dniu 27 maja 2024 r. odbyło się na Wydziale Zarządzania uroczyste zakończenie XII Konkursu Wiedzy Finansowo – Bankowej organizowanego pod patronatem J.M. Rektora Politechniki Rzeszowskiej prof. dra hab. inż. Piotra Koszelnika. Konkurs został przeprowadzony z inicjatywy pracowników Katedry Finansów, Bankowości i Rachunkowości przy współpracy z Kołem Naukowym Finansów i Zarządzania. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego konkursu był dr inż. Mirosław Sołtysiak.

O konkursie

Konkurs był adresowany do wszystkich studentów, dla których zagadnienia z zakresu szeroko rozumianych finansów i bankowości są bliskie. Podstawowym celem konkursu było umożliwienie jego uczestnikom poszerzenia posiadanej wiedzy oraz lepszego zrozumienia zjawisk występujących na rynkach finansowych.

Partnerem Konkursu Wiedzy Finansowo-Bankowej była Fundacja Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej, Fundacja Warszawski Instytut Bankowości oraz Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem.

W XII edycji Konkursu wzięło udział ok. 120 studentów. Zgodnie z regulaminem konkursu do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych dwudziestu ośmiu studentów, którzy uzyskali najlepsze wyniki. Natomiast do finału dziewięciu studentów.

Laureaci

Zwycięzcą w XII edycji konkursu została Karolina Czapka studentka trzeciego roku studiów I stopnia na kierunku Finanse i rachunkowość. Na miejscu drugim uplasowała się Daria Kobak-Szewc a na miejscu trzecim Karolina Wszoła. Miejsca czwarte i piąte zajęła odpowiednio Klaudia Gorczyca oraz Julita Zimnicka.

W finale oprócz wymienionych laureatów znaleźli się również: Joanna Gumienna, Karolina Pawłowska, Konrad Świątek, Edyta Drzazga oraz Klaudia Kraska.

W trakcie uroczystego podsumowania XII edycji Konkursu Wiedzy Finansowo – Bankowej wszyscy finaliści otrzymali z rąk Pani Dziekan Wydziału Zarządzania dr hab. Beaty Zatwarnickiej - Madury, prof. PRz dyplomowy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez partnerów Konkursu.