Strona: Wręczenie nagród laureatom XI Konkursu Wiedzy Finansowo – Bankowej / Wydział Zarządzania

Wręczenie nagród laureatom XI Konkursu Wiedzy Finansowo – Bankowej

2023-05-19
, red.  Mirosław Sołtysiak
Wręczenie nagród laureatom XI Konkursu Wiedzy Finansowo – Bankowej,

W dniu 16 maja 2023 r. odbyło się na Wydziale Zarządzania uroczyste zakończenie XI Konkursu Wiedzy Finansowo – Bankowej organizowanego pod patronatem J.M. Rektora Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza prof. dra hab. inż. Piotra Koszelnika. Konkurs został przeprowadzony z inicjatywy pracowników Katedry Finansów, Bankowości i Rachunkowości przy współpracy z Kołem Naukowym Finansów i Zarządzania. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego konkursu był dr inż. Mirosław Sołtysiak.

Adresaci konkursu

Konkurs był adresowany do wszystkich studentów dla których zagadnienia z zakresu szeroko rozumianych finansów i bankowości są bliskie. Podstawowym jego celem jest umożliwienie jego uczestnikom poszerzenia posiadanej wiedzy oraz lepszego zrozumienia zjawisk występujących na rynkach finansowych.

Partnerzy konkursu

Partnerem Konkursu Wiedzy Finansowo-Bankowej jest Fundacja Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej, Fundacja Warszawski Instytut Bankowości, Centrum Prawa Bankowego i Informacji Sp. z o.o. oraz Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem.

W XI edycji Konkursu wzięło udział ok. 140 studentów. Zgodnie z regulaminem konkursu, do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych dwudziestu ośmiu studentów, którzy uzyskali najlepsze wyniki. Do finału zakwalifikowano natomiast dziewięciu studentów.

Laureaci

Zwycięzcą w XI edycji konkursu została Dorota Mysor studentka pierwszego roku studiów II stopnia na kierunku finanse i rachunkowość. Na miejscu drugim uplasowała się Kamila Gozdek, a na miejscu trzecim Paulina Miazga. Miejsca czwarte i piąte zajęły odpowiednio Aleksandra Cyrnek oraz Wiktoria Szot.

W finale oprócz wymienionych laureatów znaleźli się również: Daria Kobak-Szewc, Anna Nowak, Aleksandra Łanda oraz Natalia Rembisz.

Wręczenie nagród

W trakcie uroczystego podsumowania jubileuszowej XI edycji Konkursu Wiedzy Finansowo – Bankowej wszyscy finaliści otrzymali z rąk Pani Dziekan Wydziału Zarządzania dr hab. Beaty Zatwarnickiej - Madury, prof. PRz dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Fundację Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej oraz Centrum Prawa Bankowego i Informacji Sp. z o.o.