Strona: Wręczenie nagród laureatom X Konkursu Wiedzy Finansowo – Bankowej / Wydział Zarządzania

Wręczenie nagród laureatom X Konkursu Wiedzy Finansowo – Bankowej

2022-05-22
, red.  Mirosław Sołtysiak, Iwona Oleniuch, fot. Arkadiusz Surowiec
Finaliści konkursu w towarzystwie dziekan WZ, dr hab. B. Zatwarnickiej-Madury i dr. inż. M. Sołtysiaka, fot. Arkadiusz Surowiec

W dniu 19 maja 2022 r. na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej odbyło się uroczyste zakończenie X Konkursu Wiedzy Finansowo – Bankowej organizowanego pod patronatem rektora Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza, prof. dr. hab. inż. Piotra Koszelnika. Konkurs został przeprowadzony z inicjatywy pracowników Zakładu Finansów, Bankowości i Rachunkowości przy współpracy z Kołem Naukowym Finansów i Zarządzania. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego konkursu był dr inż. Mirosław Sołtysiak.

Informacje o wydarzeniu

Konkurs jest adresowany do wszystkich studentów, którym bliskie są zagadnienia z zakresu szeroko rozumianych finansów i bankowości. Podstawowymi celami inicjatywy są poszerzanie i pogłębianie wiedzy uczestników na temat zjawisk występujących na rynkach finansowych.

Wyniki jubileuszowej edycji konkursu

W X edycji konkursu udział wzięło ok. 120 studentów. Zgodnie z regulaminem wydarzenia, do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych 31 najlepszych studentów, zaś do finału – 12.

W konkursie zwyciężyła Natalia Hawro, studentka trzeciego roku kierunku Finanse i Rachunkowość. Na miejscu drugim uplasował się Krystian Gorzkowski, na trzecim Paulina Zagórska. Miejsca czwarte i piąte zajęła odpowiednio Dorota Mysor oraz Arkadiusz Półchłopek.

W finale, oprócz wymienionych laureatów, znaleźli się również: Kamila Gozdek, Patrycja Ziobrowska, Magdalena Żmuda, Artur Ryszkiewicz, Konrad Zasowski, Paulina Raczek oraz Karolina Gaudnik.

Wręczenie nagród

W trakcie uroczystego podsumowania wydarzenia finaliści otrzymali z rąk dziekan Wydziału Zarządzania, dr hab. Beaty Zatwarnickiej-Madury, prof. PRz, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez prorektora PRz ds. studenckich prof. dr. hab. Grzegorza Ostasza, Fundację Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej, Fundację Banku Pekao S.A. im. dr. Mariana Kantona oraz Centrum Prawa Bankowego i Informacji Sp. z o.o.

Partnerzy konkursu

Partnerami Konkursu Wiedzy Finansowo-Bankowej są Fundacja Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej, Fundacja Banku Pekao S.A. im. dr. Mariana Kantona, Fundacja Warszawski Instytut Bankowości oraz Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem.