Strona: Wojewoda Ewa Leniart wręczyła zasłużonym pracownikom PRz odznaczenia państwowe / Wydział Zarządzania

Wojewoda Ewa Leniart wręczyła zasłużonym pracownikom PRz odznaczenia państwowe

2021-07-02
, red.  Piotr Cyrek, Anna Worosz/fot. Arkadiusz Surowiec
Przemawia Wojewoda Podkarpacki - Ewa Leniart

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał pracownikom Politechniki Rzeszowskiej odznaczenia państwowe za zasługi oraz wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Krzyże Zasługi otrzymało 12 pracowników Uczelni, a Medale za Długoletnią Służbę 76 pracowników.

Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych

Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych, która odbyła się 1 lipca 2021 r., poprowadził JM Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik. Otwierając uroczystość, rektor PRz podkreślił rangę tego wydarzenia, mówiąc m.in.: „To dla nas wielki zaszczyt, że władze państwowe przyznały naszym pracownikom odznaczenia za wieloletni wkład i rozwój naszego województwa podkarpackiego, szczególnie akademickiego, tej najstarszej uczelni w naszym regionie, która obchodzi w tym roku 70-lecie swojego istnienia”.

Odznaczeni Krzyżami Zasługi

Z Wydziału Zarządzania Brązowy Krzyż Zasługi otrzymał dr hab. Marcin Jurgilewicz, prof. PRz.

Odznaczonym pracownikom PRz Krzyże zasługi wręczała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart w towarzystwie prorektor ds. kształcenia dr hab. Iwony Włoch, prof. PRz.

Odznaczeni Medalami za Długoletnią Służbę

Medal Złoty za Długoletnią Służbę otrzymali następujący pracownicy Wydziału Zarządzania: dr Bolesław Kurzępa, dr inż. Marek Magniszewski, , dr hab. Artur Woźny, prof. PRz.

Medale złote wręczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart w towarzystwie prorektora ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem prof. dr. hab. inż. Jarosława Sępa.

Medal Srebrny za Długoletnią Służbę otrzymali następujący pracownicy Wydziału Zarządzania: dr inż. Marzena Jankowska-Mihułowicz, dr Dorota Kamuda, dr inż. Adriana Kaszuba-Perz, dr hab. Krystyna Kmiotek, prof. PRz, dr hab. inż. Krzysztof Kud, prof. PRz, dr Anna Ostrowska-Dankiewicz, prof. PRz, dr hab. Krzysztof Prendecki, dr Andrzej Sołtys, dr inż. Dariusz Wyrwa.

Z kolei następujący pracownicy Wydziału Zarządzania otrzymali Medal Brązowy za Długoletnią Służbę: dr Zdzisław Jedynak, dr Oktawia Jurgilewicz, dr Jadwiga Nycz-Wróbel, dr Sabina Rokita, dr Justyna Stecko, dr Jolanta Stec-Rusiecka, dr Alicja Sobkowiak, dr Magdalena Szydełko, dr inż. Bożydar Ziółkowski.

Medale srebrne i brązowe wręczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart w towarzystwie prorektora ds. studenckich prof. dr. hab. Grzegorza Ostasza.

Wystąpienie wojewody Ewy Leniart

Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, gratulując odznaczonym powiedziała m.in. „Politechnika Rzeszowska jest dumą naszego regionu, uczelnią, która swoją renomą wykracza poza region i poza granice naszego kraju. Państwo swoją pracą budujecie markę Politechniki Rzeszowskiej i naszego województwa. Z wielkim uznaniem podchodzę do Państwa działalności, zaangażowania w wychowywanie i edukowanie młodego pokolenia Polaków. Dziedziny, w których się Państwo specjalizujecie mają ogromne znaczenie dla rozwoju naszego regionu. Państwa praca, a także praca tych, na których macie wpływ przez edukację sprawia, że jest szansa, jest pewność, że nasza ojczyzna będzie się rozwijać”.