Strona: Wojciech Sajdak i Maciej Ozimek wyróżnieni przez międzynarodowe jury / Wydział Zarządzania

Wojciech Sajdak i Maciej Ozimek wyróżnieni przez międzynarodowe jury

2019-12-02
, red.  Weronika Świeca

W dniach 26-27.11.2019 r. odbyła się XIV edycja Międzynarodowego Seminarium ‘International Student Seminar on Management and Financial Issues’. Wyniki prowadzonych badań zaprezentowali studenci m.in. z: Czech, Słowacji, Francji, Indii, Chin, Uzbekistanu i Polski.

Organizatorami naukowego wydarzenia były: School of Business Administration Silesian University in Opava in Karvina, Univerzita Mateja Bela oraz Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza.

Przedstawiciele Studenckiego Koła Naukowego Młodych Ekonomistów zaprezentowali następujące tematy:

• „Energy poverty – buzzword or real problem? (causes, measurement and consequences)” – Katarzyna Szpiech, Natalia Siorek (Wydział Zarządzania, finanse i rachunkowość – II rok),
  • „Financial support for students” – Paulina Szkutnicka, Norbert Drążek (Wydział Zarządzania, finanse i rachunkowość – II rok, zarządzanie – II rok),
  • „Gender pay gap – comparative analysis of women's and men's earnings” – Weronika Świeca (Wydział Zarządzania, finanse i rachunkowość – II rok),
  • „ Don't be drastic, say “No” to plastic! Plastic management in the hauseholds” Justyna Puzio, Paulina Potyrańska (Wydział Zarządzania, finanse i rachunkowość – II rok),
  • „Multi-criteria analysis of the unmanned systems” – Krzysztof Strzępek, Andrzej Siuda (WEiI, automatyka i robotyka – II rok),
  • „Students' awareness of security threats in modern banking” – Klaudia Walanus (Wydział Zarządzania, finanse i rachunkowość – II rok).

Wszystkie prelekcje wzbudziły zainteresowanie i ożywioną dyskusję, jednak największą uwagę wzbudziło wystąpienie Wojciecha Sajdaka i Macieja Ozimka – studentów II roku finansów i rachunkowości na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Prezentacja wyników badań pt. “Student’s expectations and plans related to the national job market (The case of students from The Rzeszow University of Technology)” zachwyciła międzynarodowe jury. Wojtek Sajdak oraz Maciek Ozimek otrzymali pierwszą nagrodę za najlepsze merytorycznie wystąpienie podczas ‘International Student Seminar on Management and Financial Issues’.

Po części naukowej był czas na chwilę odprężenia, zabawy i integracji w parku trampolin HopJump w Ostravie. Po odreagowaniu stresu związanego z silną konkurencją wszyscy studenci zostali zaproszeni na kolację do lokalnej restauracji. Seminarium stało się platformą do budowania relacji i wymiany doświadczeń na forum międzynarodowym.

Serdecznie gratulujemy wygranym oraz wszystkim prelegentom reprezentującym Politechnikę Rzeszowską.

Jesteśmy wdzięczni za zaangażowanie i wsparcie merytoryczne, językowe i organizacyjne dla studentów ze strony naszych uczelnianych koordynatorów: dr Marzeny Hajduk-Stelmachowicz (opiekuna merytorycznego Studenckiego Koła Naukowego Młodych Ekonomistów) oraz dra inż. Pawła Perza (Pełnomocnika Dziekana WZ ds. wymiany międzynarodowej studentów, w tym programu Erasmus+).

Dziekanowi Wydziału Zarządzania – dr. hab. Marcinowi Jurgilewiczowi, prof. PRz,  prodziekanowi ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką – dr. hab. Mariuszowi Ruszelowi, a także Pełnomocnik Zarządu Fundacji Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej – mgr Iwonie Ślęzak-Gładzik dziękujemy za umożliwienie nam wyjazdu.