Strona: Witamy w Radzie Gospodarczej WZ prezesa ML System – Dawida Cyconia / Wydział Zarządzania

Witamy w Radzie Gospodarczej WZ prezesa ML System – Dawida Cyconia

2020-02-11

Dawid Cycoń – współzałożyciel firmy ML System S.A., od 2000 roku zajmował stanowiska kierownicze w spółkach krajowych, jak i międzynarodowych związanych z nowymi technologiami w budownictwie; brał czynny udział w planowaniu strategii i ich realizacji; członek Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP. W 2018 roku z sukcesem wprowadził ML System S.A. na parkiet główny Giełdy Papierów Wartościowych. Autor i współautor publikacji naukowych z zakresu nanotechnologii i ogniw III generacji, współautor 13 zgłoszeń patentowych i 6 wzorów użytkowych.

Od 2015 pełni funkcję prezesa Zarządu ML System S.A., spółki akcyjnej notowanej na podstawowym rynku Giełdy Papierów Wartościowych.

Wyrażając zgodę na pracę w Radzie Gospodarczej Dawid Cycoń stwierdził: Dziękuję za zaproszenie do Rady Gospodarczej Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza. Jest to dla mnie ważne wydarzenie. Dzięki temu wyróżnieniu będę mógł dzielić się zdobytym dotychczas doświadczeniem, a także da nam to możliwość współpracy przy pracach związanych z działalnością Rady Gospodarczej. Mam nadzieję, że bliska współpraca z Wydziałem Zarządzania wyda liczne owoce na polu współpracy nauki z biznesem, co będzie stanowiło modelowy przykład działalności w dynamicznie rozwijającej się krajowej, europejskiej i światowej gospodarce.