Strona: Warto sprawdzić termin naborów do konkursów na projekty badawcze / Wydział Zarządzania

Warto sprawdzić termin naborów do konkursów na projekty badawcze

2020-03-24
Fot. Arkadiusz Surowiec

Prodziekan Wydziału Zarządzania ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką dr hab. Mariusz Ruszel, prof. PRz, zachęca wszystkich nauczycieli akademickich WZ do zapoznania się z terminami naborów do nadchodzących konkursów na projekty badawcze. Być może ktoś z Państwa zdecyduje się na składanie wniosków. Jest to bardzo ważne dla oceny działalności naukowej naszego Wydziału.

NARODOWE CENTRUM NAUKI

ncn.gov.pl/finansowanie-nauki/konkursy/harmonogram

Rozpoczęcie naboru wniosków: 16.03.2020 r., zakończenie naboru: 16.06.2020 r.

Opus 19 – konkurs na projekty badawcze skierowany dla wszystkich naukowców, www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/opus19

Preludium 19 – konkurs na projekty badawcze skierowany dla osób, które nie posiadają stopnia naukowego doktora, www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/preludium19

POLS* – konkurs w ramach tzw. funduszy EOG i funduszy norweskich, dla osób w stopniu przynajmniej doktora, które pracowały i mieszkały poza Polską przez co najmniej 24 miesiące

www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/pols?language=en

www.ncn.gov.pl/eeanorwaygrants/calls/pols

Rozpoczęcie naboru wniosków: 04.05.2020 r., zakończenie naboru: 30.09.2020 r.

Informacje o konkursie mają pojawić się niebawem na stronie:

www.ncn.gov.pl/finansowanie-nauki/konkursy?language=pl

MINIATURA 4* – konkurs na działania naukowe służące realizacji badań podstawowych.

Rozpoczęcie naboru wniosków: 15.06.2020 r., zakończenie naboru: 15.09.2020 r.

Informacje o konkursach mają pojawić się niebawem na stronie:

www.ncn.gov.pl/finansowanie-nauki/konkursy?language=pl

SONATA BIS 10 – konkurs na projekty badawcze mające na celu powołanie nowego zespołu naukowego, dla osób, które uzyskały stopień doktora w okresie od 5 do 12 lat.

MAESTRO 12 – konkurs na projekty badawcze prowadzone przez doświadczonych naukowców, mający na celu prowadzenie interdyscyplinarnych, pionierskich badań naukowych.

NARODOWA AGENCJA WYMIANY AKADEMICKIEJ (NAWA)

nawa.gov.pl/programy-nawa/programy-nawa-alias/harmonogram-naborow-2020

Program im. Bekkera – wsparcie naukowców i nauczycieli akademickich zatrudnionych w polskich uczelniach oraz jednostkach naukowych poprzez umożliwienie im odbycia stażu podoktorskiego, prowadzenia badań naukowych lub pozyskania materiałów do pracy naukowej w renomowanych ośrodkach zagranicznych na zasadach stypendialnych.

Rozpoczęcie naboru wniosków: 01.04.2020 r., zakończenie naboru: 31.06.2020 r.

nawa.gov.pl/naukowcy/program-imienia-bekkera/informacje-dla-wnioskodawcow

NARODOWE CENTRUM BADAŃ I ROZWOJU

ncbr.gov.pl/aktualne-konkursy/

II konkurs w ramach Strategicznego Programu Badań Naukowych i Prac Rozwojowych „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków” – GOSPOSTRATEG (kierowany dla jednostek naukowych). Celem głównym jest wzrost wykorzystania w perspektywie do 2028 r. rezultatów badań społeczno-ekonomicznych w kształtowaniu krajowych i regionalnych polityk rozwojowych.

Rozpoczęcie naboru wniosków: 22.03.2020 r., zakończenie naboru: 22.05.2020 r.

Więcej informacji:

www.ncbr.gov.pl/aktualne-konkursy/szczegoly-konkursu/competition/ii-konkurs-w-ramach-strategicznego-programu-badan-naukowych-i-prac-rozwojowych-spoleczny-i-gospodar/

IV konkurs TANGO (kierowany dla jednostek naukowych). Jest on odpowiedzią na potrzebę zbudowania pomostu między badaniami podstawowymi, a badaniami przemysłowymi oraz pracami rozwojowymi.

Zakończenie naboru wniosków: 30.06.2020 r.

Więcej informacji:

www.ncbr.gov.pl/aktualne-konkursy/szczegoly-konkursu/competition/iv-konkurs-tango/