Strona: Warsztaty z Design Thinking / Wydział Zarządzania

Warsztaty z Design Thinking

2022-04-25
, red.  Iwona Oleniuch, Lidia Śmigiel, fot. Arkadiusz Surowiec
Uczestnicy i prowadzący warsztaty w towarzystwie dziekan WZ prof. PRz Beaty Zatwarnickiej-Madury, fot. A. Surowiec

W piątek 1 kwietnia 2022 r. na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej odbyły się warsztaty z „Design Thinking”. Szkolenie było przeznaczone dla członków kół naukowych i organizacji studenckich.

Organizatorzy

Szkolenie zorganizowali Wydziałowy Samorząd Studencki WZ razem z Programem PROJEKTOR.  PROJEKTOR to program Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości. Jego celem jest dotarcie przez studentów do dzieci i młodzieży z małych miejscowości, by dzielić się z nimi wiedzą oraz chęcią do podejmowania różnego rodzaju aktywności. Program łączy szkoły i uczelnie, dając uczestnikom możliwość wymiany doświadczeń i wzajemnej inspiracji.

>/div>

Warsztaty

„Design Thinking” to metoda poszukiwania i projektowania nowych rozwiązań w oparciu o procesy poznawcze i praktyczne podejście. Jej istotą jest głębokie zrozumienie potrzeb pojedynczego użytkownika, w oparciu o empatię, myślenie bez granic i eksperymentowanie.

Metoda jest stosowana i propagowana między innymi jest przez firmę Google. Warsztaty na Wydziale Zarządzania poprowadził jeden z trenerów Google w obszarze „Design Thinking”– Kamil Wrzos, który jest jednocześnie dyrektorem Programu PROJEKTOR w Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości.

W warsztatach udział wzięli członkowie kół naukowych i organizacji studenckich:

• Koło Naukowe Dietetyków Uniwersytetu Rzeszowskiego,
  • Koło Naukowe Rachunkowości „Assets”,
  • Koło Naukowe Studentów Chemii „Esprit”,
  • Koło Naukowe Zarządzania Projektami „Project 5”,
  • Program PROJEKTOR,
  • Samorząd Studencki PRz,
  • Studenckie Koło Naukowo-Badawcze Turystyki „Tuptuś”,
  • Studenckie Koło Naukowe Komunikacji Marketingowej „Brief”,
  • Studenckie Koło Naukowe Logistyków „LogON”.