Strona: VIII edycja konferencji z cyklu „Logistyka oczami studentów” / Wydział Zarządzania

VIII edycja konferencji z cyklu „Logistyka oczami studentów”

2017-05-23
, red.  Kornelia Osieczko

W dniu 23 maja 2017 roku odbyła się VIII edycja konferencji z cyklu „Logistyka oczami studentów”, której organizatorem jest Studenckie Koło Naukowe Logistyki, funkcjonujące przy Katedrze Systemów Zarządzania i Logistyki. Temat przewodni tegorocznej konferencji to: „Znaczenie logistyki we współczesnej gospodarce”.

Konferencję rozpoczął dziekan Wydziału Zarządzania dr hab. inż. Stanisław Gędek, prof. PRz. Wśród gości byli prodziekani: dr hab. inż. Grzegorz Lew, prof. PRz oraz Tadeusz Olejarz, a także kierownik oraz pracownicy Katedry Systemów Zarządzania i Logistyki. W konferencji uczestniczyli studenci Wydziału Zarządzania oraz uczniowie Technikum Logistycznego z Zespołu Szkół w Opatowie .

Zakres tematyczny obejmował logistykę miejską, systemy informatyczne w logistyce, transport kolejowy, morski i drogowy. Ponadto prelegenci poruszyli temat innowacji w transporcie lotniczym, logistyki usług oraz narzędzia Lean management. Przedstawione zostały praktyczne przykłady wykorzystania systemów informatycznych na przykładach przedsiębiorstw, a także w Ochotniczej Straży Pożarnej. Pojawił się również temat związany z stacjonarnym systemem logistycznym w Siłach Zbrojnych RP.

Koordynatorzy tegorocznej konferencji to mgr Paulina Bełch i mgr Magdalena Szydełko.

W skład Komitetu Naukowego wchodzili:

• dr hab. Andrzej Gazda, prof. PRz – przewodniczący,
  • prof. dr hab. inż. Dušan Malindžák,
  • dr Zdzisław Jedynak,
  • dr Adam Laska,
  • dr inż. Renata Piętowska-Laska,
  • dr Tadeusz Olejarz,
  • dr Alfred Szydełko,
  • dr Łukasz Szydełko,
  • dr Dominik Zimon,
  • mgr Paulina Bełch,
  • mgr Magdalena Szydełko,
  • mgr Iwona Ślęzak-Gładzik,
  • mgr inż. Joanna Woźniak.

Udział w konferencji pozwolił uczestnikom na poszerzenie wiedzy z zakresu szeroko pojętej logistyki i czerpanie z doświadczeń prelegentów i osób biorących udział w dyskusji.

Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem, dlatego SKNL już planuje kolejną – dziewiątą edycję tego wydarzenia.