Strona: VI Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa "Wyzwania współczesnych ubezpieczeń" / Wydział Zarządzania

2024-05-26
, red.  Joanna Czupich, Sławomir Stec
VI Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa "Wyzwania współczesnych ubezpieczeń",

Koło Naukowe Ubezpieczeń oraz Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej serdecznie zapraszają do udziału w VI Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej „Wyzwania współczesnych ubezpieczeń”.

Termin i forma wydarzenia

Wydarzenie odbędzie się 27 maja 2024 roku w formie zdalnej, za pośrednictwem platformy MS Teams. Dzięki temu przeniesiemy się na wirtualną konferencję osadzoną tematycznie w sektorze ubezpieczeń. Kod zespołu MS Teams: dtyo5b8.

Zakres tematyczny konferencji

Podczas konferencji uczestnicy będą mieli przyjemność omówić różnorodne aspekty współczesnych ubezpieczeń, w tym:

• Tendencje na polskim oraz światowym rynku ubezpieczeń gospodarczych,
  • Ubezpieczenia w procesach zarządzania ryzykiem,
  • Ubezpieczenia majątkowe,
  • Ubezpieczenia osobowe,
  • Zarządzanie finansami oraz ryzykiem w zakładach ubezpieczeń,
  • Przestępstwa ubezpieczeniowe,
  • Ochrona praw konsumentów na rynku ubezpieczeniowym,
  • Ubezpieczenia społeczne i systemy zabezpieczenia emerytalnego,
  • Innowacje w ubezpieczeniach,
  • Nowoczesne technologie a rynek i sprzedaż ubezpieczeń.

Czynni uczestnicy konferencji

Swoje autorskie prace przedstawią i omówią studenci z następujących uczelni wyższych:

• Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza,
  • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy,
  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie,
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie,
  • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie,
  • Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego,
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu,
  • Uniwersytet Rzeszowski,
  • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu,
  • Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Rzeszowie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału i śledzenia tegorocznych prezentacji, które z pewnością przyniosą wiele ciekawych i inspirujących informacji z zakresu współczesnych ubezpieczeń.